Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Teszveszen ha 1Ft -ról hirdete...

Teszveszen ha 1Ft -ról hirdetem és nincs fix ár meg semmi akkor az viszi aki a legmagasabbat adta?

Figyelt kérdés
ha 1ft akkor egy ft és én kénytelen vagyok annyiért oda adni?! De ha van fix ár is akkor az el kell hogy érjék liciten ahhoz hogy valaki meg is nyerje?
2013. jan. 26. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak licitálni lehet (tehát nincs megadva fix ár), akkor a kikiáltási ártól függetlenül a legmagasabb licit viszi. (nyilván a licit nem lehet kisebb, mint a kikiáltási ár)

Ez igen, azt jelenti, hogy ha 1 ft a legmagasabb licit, akkor a vevő 1 ft-ért nyeri meg, és köteles vagy odaadni 1 ft-ért.


Ha van licitálás és fix ár is egyszerre, akkor is a legmagasabb licit viszi, de eközben bármikor van lehetőség megvenni a fix áron, ha valaki nem akarja kivárni az aukció végét. Ha fix áron veszik meg, akkor a fix árat kell kifizetni. Ha pedig a legmagasabb licittel kel el, akkor a licitösszeget kell fizetni. (függetlenül a fix ártól) Itt is megtörténhet, hogy 1 ft-ért kel el valami, még úgy is ha esetleg meg volt adva egy 5000 ft-os fix ár.

2013. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Választ!!
2013. jan. 26. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!