Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elegem van a rengeteg melobol,...

Elegem van a rengeteg melobol, a szinte 0 szabadidőből, alacsony fizetesbol, a barom fonokokbol es munkatarsakbol! Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Lassan 25 eves vagyok, 6. munkahelyemen vagyok (eddigiek mind megszűntek) , ket jonak szamito szakmam van, jo ajanlasokkal, megis minden nap robotolassal telik. Nincs felretett penzem, vagy varhato nagy oroklendo vagyon.

Mit tegyek, hogy tobb szabadidom es penzem legyen?


2013. jan. 28. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Képezd magad.


Vidéken nőttem fel és egy nyavalyás érettségivel -pontosabb egy technikusival- hol néhány hónapig dolgoztam, hol nem. A fizetésem 90-120 ezer forint körül mozgott mindig.

Aztán 22 évesen megelégeltem és rájöttem, hogy nem így kellene élni az életem.

A következő 2 év alatt a 100 körüli nettómból, külső anyagi segítség nélkül elvégeztem két szolgáltatói szektorhoz tartozó 1-1 éves tanfolyamot és összegyűjtöttem annyit, hogy két hónapra kivehessek BP-n egy albérletet, amíg ott munkát nem találok. Tehát költözni is megkell majd tanulni. Fiatal vagy még, nem 35 éves két gyerekkel, megteheted. Ott már kaptam kicsivel jobban fizető állást, amiből még mindig a létminimumon élve beiratkoztam főiskolára. Közben lett nyelvtudásom is: A netről és párezer forintos tankönyvekből simán meg lehet tanulni bárkinek középfokon bármelyik latin betűket használó európai gyökerű világnyelvet.


Lemondásokkal járt? Nem tévéztem át az estéimet éveken keresztül? A hétvégéimet és a szabadságaimat a tanulásnak áldoztam? Nem volt havi felesleges pénzem "szórakozásra" (alkoholra) és egészségrontó csemegékre? Állandó kapcsolatom is csak az első diplomám megszerzése után lett megint, amikor felszabadult ilyen célra is egy leheletnyi idő az életemben? Nem volt könnyű, de most ott tartok az életben, ahol 10 éve még csak nem is gondoltam, hogy fogok és a régi fizetésem néhányszorosát viszem haza. Megérte, mert nem egyik napról a másikra, de ott tartok, hogy felesleges pénzem és szabadidőm is van.


Sosem azt néztem, hogy miért nem lehetne ezt meg azt megoldani, csak hogy hogyan.

2013. jan. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

előző for president! :)

Több ilyen gondolkodású ember kellene a mai társadalomba.

2013. jan. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gratulálok első! :-)

Én is ilyen célokkal élek :)

2013. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mi az alacsony fizetés?
2013. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!