Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem kapok szociális segélyt...

Ha nem kapok szociális segélyt vajon dolgozhatok közmunkában?

Figyelt kérdés
Sajnos itt más lehetőség nincs.

2013. jan. 30. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha fht-t (foglalkoztatást helyettesítő támogatás) nem kapsz az önkormányzattól, akkor nem fognak kiközvetíteni közmunkára.
2013. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. De miért nem kapsz?
2013. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert a férjem kap.Egy családban csak egy ember kaphat.
2013. jan. 30. 20:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ilyen helyzetben egyébként koldulnék. Kit érdekel már, hogy ki mit gondol, ha amúgy is egy ember segélyéből élünk többen...

Jó, ehhez mondjuk jó helyen is kell lakni, mondjuk vidéki nagyvárosban, vagy Budapesten, mert egy kis faluban mindenki ismer mindenkit.

De ilyen helyeken az ember állhat minden nap más köztéren, vagy aluljáróban, stb, és kérdezgetheti az embereket, hogy "elnézést, nem volna 100 forintja a gyógyszeremre?" "vonatjegyre hiányzik pár tíz forint, nem tudná nélkülözni?" "elnézést, megengedné, hogy visszatoljam a kocsit?" (Tesco parkolóban, bár gyanítom, itt egy idő után elhajtanának a biztonsági őrök).


Valószínűleg naponta sok százan hajtanának el a sunyiba (ami nem tesz jót az ember egójának, kivéve, ha tökrészeg az ember, mert akkor még talán élvezi is, hogy rikácsolhat a normális emberekkel), de akkor is, ha belegondolok, hogy akik tőlem próbálnak lejmolni naponta, ha 100 emberből csak 10 ad valamennyit, valószínűleg többet bekasszíroznak ezek egy hónapban, mint amennyit én keresek havonta becsületes munkával. És az jóval több, mint 28500 forint.

Persze, mint mondtam, ehhez pofa kell, meg jó forgalmas helyszín, pl. Budapest.

De hát aki amúgy is segélyből él, annak valószínűleg nincs háza, így abban se gátolja meg semmi, hogy Bp-re tegye át a "székhelyét".

A koldult pénzből meg aztán később albérletet is kivehet itt.

2013. jan. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Inkább nem koldulok, ezt kihagyom. Én dolgozi szeretnék, eltartani magam, és a kislányomat. Ha közmunka, akkor az, ha kétkezi munka akkor az akad, de legyen már végre valami. Pedig Orbán azt mondta, hogy aki dolgozni akar annak ha más nem akkor közmunka lesz. Nem tehetek arról, hogy nem kaphatok szocit. Én dolgozni, és nem koldulni akarok, és nem segélyeken nevelgetni a lányomat. Tudom sokan vannak még így. És Én egy vagyok közülük.
2013. jan. 31. 17:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha regisztrálva vagy a munkaügyi központban, akkor szerintem kaphatsz közmunkát. Legalábbis van olyan hely, ahol azokat hívják be először, akik már semmilyen segélyre nem jogosultak, de regisztrálva vannak.
2014. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!