Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hatalmas adósság a tulajdonosn...

Hatalmas adósság a tulajdonosnak, mi lesz a haszon élvezővel?

Figyelt kérdés
Na most, gyerekeim megvették az önkörmányzattól a bérlakást amiben lakunk én haszonélvező vagyok. A fiam munkanélküli lett. A menyemnek is megszűnt a munkahelye, most gyesen van. Nem tudják fizetni a rezsit. Van vagy kétmilliós áruvásárlási tartozásuk is amit szintén nem tudnak fizetni, egyik sem ingatlan fedezetes. Mi lesz velem, ha ezeket pebe fogják? Kitehetnek engem mint haszon élvezőt? Mi lesz az unokáimmal és a fiamékkal ha semmit sem tudnak fizetni?
2009. szept. 2. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
A haszonélvezet miatt kitenni nem tudnak titeket, de a tulajdonjogot elvehetik a gyerekektől, vagy megterhelik a lakást, és ha te már nem leszel, elveszik, kiteszik őket.
2009. szept. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem akarok öregek otthonába menni.Féltem hogy bedugnak őket meg utcára teszik.
2009. szept. 2. 20:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem dugnak öregek otthonába. A haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál.
2009. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban jól írják! Elárverezhetik az adósság fejében de amíg a haszonélvező él,nem mehet oda senki.Más lesz a tulaj ennyi.
2009. szept. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!