Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha munkanelkulisegelyt fogok...

Ha munkanelkulisegelyt fogok kapni es kozben kimegyek kulfoldre a baratnomhoz lakni, es munkat keresni, kerhetem kulfoldi szamlaszamra a segelyt?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem NEM.

mert a munkanélküli segély akkor jár, ha munkát keresel (tehát tartós munkakereső vagy) ugyan, csak nem kapsz. és ha külföldön tartózkodsz, akkor az azt jelenti, h nem is keresel. azonnal megvonnák azt a kicsit is.

2013. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Három hónaponta kell jelentkezni, aki kap munkanélküli segélyt. Ezt hogyan fogod megoldani?
2013. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lakóhely szerinti illetékesség alapján nem, de

ha nem jelented be, hogy kimész, akkor megmaradhat, viszont a megadott időben meg kell itthon jelenned.


Ha kint vagy, és itthonról kijelentkeztél, akkor kint ugyanúgy beregisztrálhatsz a munkaügyibe, csak épp másak a feltételek.

2013. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lemaradt: És ha közben találsz kint munkát, akkor munkába állás előtt itthonról ki kell jelentkezni, az meg csak személyesen megy.Szóval megint lesz egy köröd haza. (Munkaügyi, TB és NAV)
2013. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kimehetsz, de a biztonság kedvéért magyar számlára kérd. Ezt kártyával úgyis fel tudod venni.


"Három hónaponta kell jelentkezni, aki kap munkanélküli segélyt. Ezt hogyan fogod megoldani?"


Igen, Mikor O. V.- ék lecsökkentették 3 hónapra a munkanélküli támogatást- úgy , hogy nem tették mellé a beígért 1 millió munkahelyet!!!!!!!!!!!!! Akkor miről beszélünk?????

Beregisztrálsz, majd mikor jön 3 hónap múlva a "lejelentkezés" -és esetleg nem vagy itthon- egyszerűen nem mész el, és automatikusan törölni fognak. Ennyi!!!

2013. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"és ha külföldön tartózkodsz, akkor az azt jelenti, h nem is keresel"


A kérdésben benne van, hogy külföldön keres majd munkát!

2013. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok biztos benne, h a magyar állam fizet úgy munkanélkülit, ha az illető külföldön keres állást. Rá kéne kérdezni a Munkaügyiben. De legyen igazad, kedves utolsó.
2013. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én tavaly jöttem ki Angliába úgy,hogy amikor felmondtam az otthoni munkahelyemen akkor elmentem munkanélkülire. Simán megadják és nem kell bejárni. Amikor lejár akkor egy meghatalmazással bárki megszüntetheti.Én nem akartam csalni és amikor bekerültem az ügyintézőhöz akkor elmondtam neki,hogy Anglia miatt mondtam fel és ha lehetséges akkor igényelném a segélyt. Otthoni bankszámlára vagy postai csekken adják csak, külföldire nem. Egy kikötés van,hogy ha találsz munkát akkor jelentkezz ki.
2013. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!