Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hat hinap jogviszonyra jar...

Hat hinap jogviszonyra jar munkanelkuli segely?

Figyelt kérdés
vagy mindenkepp 9 kell? Adnak kevesebb idore isCsak maskepp szamoljak hat holnapra?
2013. febr. 1. 21:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Honap.. nem tudok mobilrol irni
2013. febr. 1. 21:24
 2/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó 3 évben 360 jogviszonyos napnak kell lennie hogy kaphasd.
2013. febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az megvan. Csak 6 honapja kihasznaltam a segelyt. Augusztusban alltam ujra munkaba
2013. febr. 1. 21:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor nincs meg. Az előző napjaid "felhasználtad" (igénybe vetted), így azok már nem számítanak.
2013. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
egy ev? regen ez volt a 9 honap? de attol h nincs meg bevesznek, csak segelyt nem adnak?
2013. febr. 1. 21:50
 6/10 A kérdező kommentje:
a folyamatos jogviszony miatt lenne fontos ez nekem
2013. febr. 1. 21:51
 7/10 anonim ***** válasza:
nem, 10hónap a minimum!
2013. febr. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Régen 280 nap volt, az már megszűnt.

Minimum 360 nap kell és minden 10 nap után fizetnek 1 napot, de maximum 90 napot.

Regisztrálni regisztrálnak, csak ellátást nem adnak: "meg bevesznek, csak segelyt nem adnak"

Viszont a TBd a munkaviszonyod megszűnése után 45 nappal "lejár", gondoskodnod kell róla, hogy jogosult legyél utána is az eü. ellátásokra.

2013. febr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

bocs de még ezt tisztázzuk, akkor nem 10 hónap, hanem 12?

valamint ha regisztrálnak, de nem fizetnek, akkor is fizetni kell 40 nap után a tb-t? a regisztráció nem egyenlő azzal hogy folyamatos a jogviszony?

és akkor tuti, hogy ha nincs meg még a 360nap visszamenőleg, egy fityinget se fizetnek 10 naponként?


és mi van ha előtte meg volt 8 év folyamatos ledolgozott évem, abból nem tudnak számolni? mert abból augusztusban csak 1 évet vettem ki.


légyszi segítsetek, hogy mindent tisztán értsek, lehet értetlen vagyok ne hari.

2013. febr. 2. 09:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem hónap, hanem nap. 360 nap a minimum ami kell.

Ha regisztrálnak, de nem fizetnek, akkor rendezned kell a TBd 45 nap után. Vagy fizeted magad után, vagy ha rászorulónak minősülsz, kérelmedre rendezi az önkormányzat.

"a regisztráció nem egyenlő azzal hogy folyamatos a jogviszony?"

Nem.

"és akkor tuti, hogy ha nincs meg még a 360nap visszamenőleg, egy fityinget se fizetnek 10 naponként?"

Tuti.

"és mi van ha előtte meg volt 8 év folyamatos ledolgozott évem, abból nem tudnak számolni?"

Visszamenőleg 3 évet vizsgálnak. Akkor is, ha 3 éved volt, akkor is, ha 8 éved és akkor is, ha 28 éved.

"mert abból augusztusban csak 1 évet vettem ki."

Ha az előző folyósításkor nem használtad fel az összes napodat, vannak maradvány napjaid, akkor azokat figyelembe veszik.


Ha a konkrét esetedre szeretnéd tudni, hogy mi van, akkor írd le pontosan dátumra (és nem úgy, hogy 1 évet vettem ki, 6 hónap jogviszonyom van, hanem úgy, hogy 2010.02.01-től és az időszak vége is pontos dátum legyen: munkaviszony. 201X.XX.XX-től 201Y.YY.YY-ig álláskeresési járadék)

Senki nem tud neked segíteni, ha folyton újabb és újabb adatokkal állsz elő, amik ráadásul pontatlanok.

2013. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!