Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok regisztrálni a...

Hogyan tudok regisztrálni a Munkaügyi hivatalban? Ha Bp. -en dolgoztam, de itt nincs ideiglenes lakcímkártyám az állandó lakcímem pedig vidéki.

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Legalább egy ideiglenes lakcímkártya szükséges, különben az állandó lakcímed szerinti munkaügyi kirendeltség az illetékes.
2013. febr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értettem, hogy Bp-en sehogy... :)
2013. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:

Gondolom albérletben laksz. Először bejelented a lakcímedet amit albérlő is megtehet. Ezzel semmi de semmi mást sem teszel mint egy igazolás ahol laksz. Jogod van hozzá. Utána menni a MKözpontba és okés.


Lakcímről nézd át ezt:

Ha a lakásomba bejelentkezik az albérlőm állandóra, abból elvileg semmi hátrányom nem származhat, igaz?

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__392239..

2013. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:

javítom


Albérlőnek joga van hozzá, hiszen ott lakik, és még kis ideig kell a tulaj aláírása. Hamarosan elég a bérleti szerződés.

2013. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!De sajnos egyik munkaügyi központ sem akar regisztrálni...az egyik azért,mert nincs tartózkodási helyem a városban,a másik pedig azért,mert nem a városban dolgozom...
2013. febr. 3. 11:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Mekkora egy fas ez a magyar munkanelkuli ellato rendszer.Abszolut rugalmatlanok.Felfoghatalan a szamomra ez az egesz merev burokracia.Nyugaton lakcimtol fuggetlenul barmely munkaugyi kozpontban beregisztralhat az ember.Leszarjak a lakcimkartyad.Ott csak az szamit hogy segiteni tudjanak rajtad ha munkanelkuli vagy.Ez a nem mindegy.
2015. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az hogy lakcimtol fuggetlenul nem tud barhol az orszagban beregisztralni ez kizarolag a magyar munkanelkuli ellato rendszer burokratikus merevsegenek a hibaja.Ez az egesz ami itt van egy nagy rakas szar ugy ahogy van.Mi az hogy nem regisztralhat be barhol az orszagban csak ott ahova a lakcimkartyaja szol? Mi ez burokratikus kommunista baromsag már megint?És mi van ha a főbérlő nem engedi meg az albérlőnek azt hogy bejelentkezzen hozzá az albérletbe? Hm? Akkor nem regisztrálhatja magát az albérletéhez tartozó munkaügyi kirendeltségen?Na ne már..! Hát ez diszkrimináció ! ! ! Ilyen a világon nincs sehol.
2015. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező! Mivel Tudom miről beszélsz átérzem a helyzetet.Albérlőként engem sem engedtek beregisztrálni soha semmelyik munkaügyi kirendeltségre mivel a főbérlőnél nem jelentkezhettem be lakcímileg.Őszintén szólva erre még nekem sem sikerült rájönnöm hogy amunkaügyi központ miért ragaszkodik annyira mereven a lakcím szerinti regisztrációhoz.(rejtély)Ha valaki nem kap munkát a lakcíme szerinti településen értelemszerűen elkezd majd vándorolni oda ahol egy kicsit több a lehetőség. Sajnos a magyar ellátó rendszer elég rugalmatlan.

Van egy ötletem.Legyél hajléktlalan.Menj be a kormányablakba kérd át magadat lakcím nélküli státuszba.Utánna szerintem már elvileg regisztrálhatsz is a haller utcában.Bár előfordulhat hogy a regisztráció (egyik)feltétele az lesz hogy be kell költöznöd valamelyik hajléktalanszállóra,de sebaj.Ha lesz munkád akkor már kereshetsz magadnak albérletet is.Ki tudja talán még az önkormányzat is segít.



[link]

2015. dec. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!