Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha vaterán leütök valamit,...

Ha vaterán leütök valamit, majd személyes átvételkor nem tartom megfelelőnek a terméket, kötelességem kifizetni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

személyes átvételnél én úgy tartom, hogy van mód az elállásra.


perelni senki sem fog miatta. ha az eladó s...ggfej, akkor negatívot ad, de jó esetben mind2en adtok egy semlegest, hogy nem tetszett a termék azt csá.

2013. febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Ha azért nem veszed át, mert nem felel meg a termék leírásának az rendben van, nem kell fizetned.

Ha az eladó közölte a termék állapotát és tulajdonságait és megfelel annak, akkor át kell venned.

Azért ne feledd, hogy használt oldalon vagyunk általában..

2013. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
79%

2-es!

Ez így nem igaz (bár a Vatera is ezt sulykolja)!

A hatályos Ptk szerint még az írásos szerződéstől is el lehet állni, amíg a gyakorlatban az ügylet le nem bonyolódot - vagyis amíg nem fizetted ki- és nem kaptad meg az árut.

2013. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
61%
Az más kérdés, hogy negatív lesz a "jutalmad" az eladó részéről.
2013. febr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Maradjunk annyiban, hogy ha nem veszel át valamit, úgysem tud semmit tenni. Nem fog senki pár forintért pereskedni, maximum ha ügyvéd, de azok nemigen árulnak Vaterán, legfeljebb vásárolnak. (Tőlem is vásárolt már ügyvéd.) Ha nem veszed át, akkor adj egy pozitívat az eladónak (persze csak úgy tudsz pozitívat adni, ha azt jelölöd be, hogy létrejött az adásvétel) és akkor valószínűleg semlegeset ad (ő nem fog pozitívat adni, hiszen akkor fizetnie kellene a jutalákot) persze ha kellően zabos lesz, akkor negatívat is adhat. Én akkor voltam baromi ideges, amikor fizettem a kiemelésre is, valami barom leütötte és eltűnt, nem hogy nem vette át, de még elérhetetlen is volt, én meg szépen elbuktam azt a 400 forintot, amibe a kiemelés került. Úgy elküldtem őt az ősi foglalkozást űző anyukájába, mint annak a rendje, ami persze nem hozta vissza a pénzem. :(
2013. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
nem!
2013. febr. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hehe...leütöttem és az eladó úgy döntött mégsem adja el. No pont fordítva sült el, van ilyen:)
2013. febr. 3. 22:51
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Kötelesség vagy nem kötelesség, túl komolyan veszik ezeket a Vatera szabályokat.

Ha azt mondod hogy bocs, mégse kell, akkor nem veszed meg..

2013. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!