Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti rendeltetek már külföldről?...

Ti rendeltetek már külföldről? Útiköltséget hogyan számolják? Ha kiérkezik a csomag, forintban kell fizetni? Biztonságos?

Figyelt kérdés

én most konkrétan ezt szeretném: [link]


ismeritek ezt az oldalt?

vélemények? :)



2013. febr. 2. 23:36
 1/10 A kérdező kommentje:

vagy őt:

[link]

2013. febr. 2. 23:48
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sokszor rendeltem már. A konkrét oldalt viszont nem ismerem.


Kb. az összes Amazont rendszeresen használom, ezen kívül bookdepository, tvmerch, stb.


Külföldről az utánvétet nem szokták hagyni, mindig azonnal, rendeléskor kell fizetni, kártyával. (Adatok megadásával.)

Természetesen nem forintban, hanem az adott devizában emelik le az összeget, változó, hogy milyen árfolyamon számolva.


A postaköltség rengeteg mindentől függ, minden oldalnál máshogy van - bookdepository-nál pl. nincs is, amazonnál különböző országok boltjainál változó, és terméktől is függ. Csinálj próbarendelést, a végén kiírja, mennyi lesz.


Nekem sosem volt semmi gond, minden oldal, amit használtam/használok, abszolút megbízható.

2013. febr. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az útiköltség (vicces a fogalmazásod), postaköltség oda van írva.


bankkártya kell hozzá, azzal kell fizetni. külföldről nincs utánvét.

2013. febr. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

és ha kártyával nem tudok?

Úgy akkor nem lehet fizetni, miután megérkezik a rendelés?

2013. febr. 3. 00:15
 5/10 anonim ***** válasza:
nem, nem tudsz. csak és kizárólag kártyával.
2013. febr. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért butaságot ne beszéljünk, rengeteg módja van még a fizetésnek. Kínaiaknak szinte mindig lehet fizetni paypallal, átutalással és Western unionnal is (=bár ezek közül csak a paypal védi a vásárlót).


Utánvét nincs, mindig előre kell fizetni.


Az aliexpress amúgy a "kínai ebay" és van saját vásárlót védő rendszere, így a jó értékelésű ( 99%+ ) eladók megbízhatóak.


A postaköltség attól függ milyen szállítással kéred. A sima posta nagyon sokszor ingyenes, drágább termékeknél a regisztrált légi posta is vagy +3-4 $. A DHL már ilyen 15$-tól kezdődik.


Természetesen a sima posta nagyon lassan érkezik meg 15-60 nap, míg a dhl pár nap alatt itt van.

2013. febr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mondtam, a konkrét oldalakat nem ismerem, de ahonnan én vásároltam - sokféle, az első válaszomban írtam példákat -, ott kártya meg paypal szokott lenni, de még utalásos lehetőséget se nagyon láttam (de ezt nem zárom ki, mivel nem is kerestem, így lehet, hogy csak nem vettem észre).


Utánvét az viszont ezer százalék, hogy nincsen soha.

2013. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os, próbálj már meg paypalt, vagy bármi mást kártya nélkül regisztrálni, ok? :D


Az alin nem műxik a paypal egyébként.

2013. febr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Western Unionnal ne fizess, drága és semmi nem véd!


Amit linkeltél, az "no minimum order"-es,érdemes lenne leigazolni az árust! A 43 adásvétel nem valami bizalomgerjesztő. Még ha 100%-os is a pozitívja.


Esetleg egy-egy db próbát megkísérelhetsz, de akkor sem garancia, hogy a nagyobb tétel rendelésénél, és elutalásnál nem fog e lelépni a pénzzel.


Én a cégszerűekben jobban bízom, de azok közül is azokba, akiknek színvonalas weboldaluk van, leinformálható cégadatokkal.


A többiek leírták, a legbiztonságosabb a banktranszfer.

Árfolyam és költség a bankodtól függ, de nem elhanyagolható összeg.

Szállítási ktg-et az oldalon rendeléskor megadják. Az egész összeg amit utalsz az nettó.Ha eléri az összeg a 22 euro-nak megfelelő összeget, akkor viszont 27% Áfa is terheli majd a csomagot és vámkezelik. Az Áfa-t átvételkor kell fizetned. Szóval olyan összegnél azzal is kalkulálj.


Én zöldfülűként nemzetközi üzleti oldalon jártam így telefonokkal, hogy no minimum order, féláron..


Azóta is Manchesterben van valakinél negyedmillióm :-)


Az Alibaba, főként b2b-ben tevékenykedett régebben. Ez most ilyen amazon és ebay vetélytárs oldal lesz, de nem tudom mennyire ellenőrzik a felhasználókat.

2013. febr. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 8


Fogadunk, hogy a PP reghez nem kell kártya? :) Simán lehet "upload cash"-elni banki átutalással és fizetni vele.


Régen volt az alin PP, most a saját biztonsági rendszerük van, ami talán még hatékonyabb is, mint a PP.

2013. febr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!