Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kft tulajdonosa kaphat munkané...

Kft tulajdonosa kaphat munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés
Kft tulajdonosa vagyok 50%-ban. Nem rég sajnos elveszítettem a munkahelyemet. Mivel a jelenlegi dolgok szerint még nem érné meg bejelenteni a kft-be, ezért kérdésem a következő: kaphatok munkanélküli segélyt, ha már nem szerepelek ügyvezetőként (csak tulajdonos)?

2013. febr. 3. 12:37
 1/2 anonim válasza:

Ha a Kft.-ben csak tulajdonos vagy, azaz nem fizetnek utánad minimálbér szintű járulékokat sem, akkor nem...legalábbis a Kft. után nem.

A volt munkahelyed után viszont, ha már valóban csak tulajdonos vagy.

Pár éve hasonló cipőben voltam én is, innét tudom, de azért kérdezz rá, szerintem leginkább munkaügyin, mert azóta sok minden változhatott.

2013. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Közben megkaptam a választ. Beírom, hogy ha valaki hasonló ügyben kutat, akkor megtalálja. Tehát:

Tulajdonos lehet, viszont ügyvezető igazgatói tisztséget nem láthat el. A társasági szerződésben pedig fel kell tüntetni, hogy közreműködésre nem jogosult.

2013. febr. 22. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!