TB lejárta után?

Figyelt kérdés

December 15-én lejárt a TB-m, és azóta most tudnám csak elintézni, viszont segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom, hogy hova, milyen helyekre kell elmennem, ahol ebben tudnak segíteni.


Hogy működik ez? Hova kell mennem?


Köszönöm


2013. febr. 3. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
A NAV-hoz (régen Apeh) kell bemenned és ott kérned, hogy ezután magad után szeretnéd fizetni. Viszont mivel december 15-től már nem vagy biztosított, így addig visszamenőlegesen is ki kell fizetned a TB-t.
2013. febr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

NAV, leánykori nevén APEH.

Ott lehet elintézni.

2013. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy türelmi idő amit ha jól tudom 45nap. Nem hinném, h kéne fizetned.
2013. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Nézz itt szét.

2013. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 45 nap az munkaviszony megszűnése után van. Ha valakinek december 15-ig van rendezve a TB-je, akkor ha nem véletlen egybeesésről van szó, akkor egy múlt év júniusában végzett diákról van szó. Mert nekik június közepén van vége a sulinak, de december 15-ig még érvényes a TB-jük. Viszont akiknek a munkaviszonya szűnik meg, nekik csak 45 napig.

És ugyan csak pár nappal, de december 15-től már a 45 nap is lejárt. És szerintem nem nézik, hogy pár napról vagy pár hétről, hónapról van-e szó.

De ha diák volt a kérdező, akkor december 15-től nincs jogosultsága.

2013. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!