Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet neten keresztül,...

Hol lehet neten keresztül, névtelenül cégeket / munkáltatókat feljelenteni?

Figyelt kérdés

Régebben csináltak erre több lehetőséget, és ki is mentek ellenőrzésre...vki eltudja küldeni ezeket a linkeket?

Google-ba kissé bonyolult lenne így rákeresgélni.



2013. febr. 4. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Mivel baromi sok lenne a névtelen feljelentés ma már csak névvel lehet. A névtelen feljelentésekkel nem foglalkoznak. Ha meg névvel jelented fe, előbb utóbb téged is megvizsgálnak, hogy nálad inden ok vagy sem.


Ha bűncselekményt követ el az illető akkor jobb a helyzet mert a rendőrség, országgyűlési képviselő stb hivatalból köteles eljárni.

Ha csak a haragosodak akarod bosszantani akkor ez már nem működik.

2013. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a Navnál akarsz névtelen feljelentést tenni, tedd meg, ha akarják, a névtelent is ki fogják vizsgálni! Na nem találsz a Navhoz emilcímet, mindezt megteheted nekik névtelen levélben is.
2013. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

"Ha meg névvel jelented fe, előbb utóbb téged is megvizsgálnak, hogy nálad inden ok vagy sem. "


Marhaság az egész.

A NAV-nál megteheted névtelenül és kötelesek eljárni.

2013. febr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is úgy gondolom, h nehogy már ne lehessen névtelenül megtenni mikor ez eléggé veszélyes lépés, és így a kutya se tenne semmit se ezen okokból.

Azért a névtelenség lehetőségénél nem pont arra kellene gondolni élből, h csak épp "szórakozni" akar vki, vagy "bosszút állni"...az ilyesmi szerintem eléggé gyerekes tett lenne és van elég szakértő ilyen cégeknél, h azt akár egy névtelen bejelentésből is lebírja szűrni.

2013. febr. 5. 06:27
 5/8 szekhely com ***** válasza:

Mi egyáltalán, amivel feljelentést szeretnél tenni? Mi a bűncselekmény?

Minden témával más hatóság foglalkozik.

2013. febr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt itt mivel névtelen feljelentést szeretnék tenni, és ip cím után kinyomozható a feljelentő is nem osztanám meg konkrétan. Bocs.

Röviden és tömören viszont szinte minden törvényt megszeg a munkáltató!

2013. febr. 5. 14:14
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem értelek...

Akkor felsorolok néhány lehetőséget, ahol lehet feljelentést tenni.

ügyészség

rendőrség

NAV

Tisztiorvosi szolgálat (ANTSZ)

Nemzeti Hírközlési Felügyelet

Helyi önkormányzatnál a jegyző

Ombudszmanok

Adatvédelmi biztos

Munkaügyi felügyelet!

stb...

Azért kérdeztem, a témát mert attól függ, hogy melyik hatósághoz tartozik. Nem kell elmondanod a témát, de akkor ne is várj segítséget. :-)

Nem is értem. Úgy gondolod, ha mondjuk munkaügyi vitád van a cégeddel, és "feljelented" őket, akkor nem fognak rájönni, hogy ki a feljelentő? Szerintem ha legalább 60-as IQ-ja van a cégvezetőnek, akkor 10 perc gondolkodás után tudja, hogy honnan fújhat a szél. Itt meg titkolod, hogy áfa csalásról, tiltott műkincs kereskedelemről, vagy fekete alkalmazásról, munkahelyi zaklatásról, vagy miről van szó?!? Hát így nem lehet megmondani, hogy kihez kell fordulnod.

Most biztos lepontozol névtelenül:-), pedig csak őszinte voltam és segítőkész.

2013. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Érdekes mindenki más is tudott konkrétumok nélkül is válaszolni, de mint látod te is.

És nem, nem pontoztalak le, nem vagyok megrögzött gyik tag, aki ilyesmikre marhára odafigyelne!

És nem, nem fogják tudni, h honnét fúj a szél, de ez is az én dolgom, h miért!

Azért köszönöm neked is a segítségedet!

2013. febr. 6. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!