Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy ismerősőm szeretne leszámo...

Egy ismerősőm szeretne leszámolni a munkahelyéről ahol 18 éve dolgozik ha leszámol jár valami ellátás számára és mennyi idejig?

Figyelt kérdés
Én kérdeztem a ssját cégemnél és aszt mondták ha magátol számol le akkor két évig nemkap semmit és besem regisztrálják.

2013. febr. 7. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Mi a fene az a leszámolni? Fel akar mondani?
2013. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha valaki 18 év után felmond(gondolom a leszámolni a munkahelyéről ez akar jelenteni)

Akkor nem jár neki végkielégítés. Viszont a saját céged sem mond igazat. Ha valaki felmond akkor akár másnap mehet a munkanélküli hivatalba regisztráltatni magát. Igaz 3 hónapig nem kap pénzt, de regisztrálják.

Még valamit.

Nem szoktam kötekedni a helyesírás miatt de nem tudom megállni hogy ne szidjalak le "aszt" szóért! EZ BORZALMAS!!!! AZT és nem aszt...

2013. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nehogy azt mondjátok h még nem hallottátok azt a kifejezést h leszámolni a munkahelyről... úristen :D
2013. febr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A második válaszoló is téved... Ugyanis teljesen mindegy, mind a regisztráció, mind az ellátás szempontjából, hogy a munkavállaló mond fel, vagy neki mondanak fel. Ha a jogviszonya megszűnik, másnap mehet regisztrálni az illetékes munkaügyi kirendeltségre, és ha jogosult rá, meg is állapítják az ellátást.

Ellátást valószínűleg 3 hónapig fog kapni, max a minimálbér összegét.

2013. febr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!