Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyes után jár álláskeresési...

Gyes után jár álláskeresési járadék? (részletek lenn)

Figyelt kérdés
2005 decembere óta volt határozatlan idejű munkviszonyom. 2007. szeptemberétől táppénzre mentem, mivel veszélyeztetett terhes voltam. 2008. februárban megszületett 1. gyermekem, ezután tgyás, gyed, majd gyes, közben 2010. márciusában megszületett 2. gyermekem, vele újra tgyás, gyed, gyes. Viszont a cég, ahol melóztam, felszámolás alá esett, és 2012. novemberben bírósági végzéssel felszámolták. Kérdés: ha márciusban lejár a 2. gyerek után a gyes,álláskeresési járadék megillet-e(ha addig nem találok munkát)? (Közben 2012. július-augusztusban volt melóhelyem gyes mellett, 4 órában, utána volt még pár nap alkalmi munkám is, bejelentett...

2013. febr. 7. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Élőszőr 3. hónap munkanélküli is megillet szerintem. Menj be a munkanélkülibe és ott kérdez rá, de szerintem az is jár.
2013. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképp bemegyek, ha addig nem jön össze semmi munka, de a gyes lejártáig nem is foglalkoznak velem... Még 1× nagyon köszi!
2013. febr. 8. 18:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól számolom, simán meg van a szükséges 360 nap munkaviszonyod. Elméletileg az elmúlt 3 évet kell nézni, de ez nálad kitolódik a gyes időszakával. Visszatérve az ellátásra: ahány napod van, annak a tizedét fogod fogod kapni. Pl. ha van 600 nap munkaviszonyod, az 60 nap ellátásnak felel meg. De max 3 hónap... Tehát igen, elméletileg kapni fogsz ellátást, de biztosat úgyis csak a papírok láttán mond az ügyintéző. :)
2013. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. febr. 9. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!