Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell postán előre...

Hogyan kell postán előre utalni valaki (k) nek, a ha nincs bankkártyám illetve folyószámlám?

Figyelt kérdés

2013. febr. 8. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Jól gondold meg, hogy kinek utalsz előre! Gondolom vatera vagy ilyesmi.
2013. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megbízható lenne :)
2013. febr. 8. 19:50
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Rózsaszín csekken. Viszont ez elé drága és lassú.


Javaslok jobbat. Pénztári befizetés sokkal gyorsabb és ráadásul ingyenes. Ehhez annyit kell tenned, hogy bemész abba a bankba, ahol az illető folyószámláját vezetik, és készpénzben befizeted az összeget a számlájára. Ez mint mondottam, ingyenes, ráadásul azonnal megjelenik a pénz a számláján. Csak személyi és lakcímkártya kell hozzá, na meg persze a kp és az illető neve és bankszámlaszáma.

2013. febr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak az illető címét tudom számlaszámát nem.

2013. febr. 9. 10:04
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Akkor hogy akarsz utalni neki?Mert ahhoz számlaszám is kellene.

Postán csak rózsaszín csekken tudsz pénzt befizetni az illetőnek és ahhoz valóban elég a név és cím is,de drága és kb.5-7nap mire megkapja a pénzt,legalábbis én ennyi idő alatt kaptam meg.

2013. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én írtam is hogy, postai előreutalás, nem banki. Mert csak így lehet neki, előre utalni, mint később kiderült. Csak én azt hittem, hogy kell hozzá számlaszám vagy ilyesmi, mert nekem ezt mondták, én is csak néztem, hogy mi köze a bakszámlának a postához. Csak gondoltam inkább megkérdezem, minthogy hülyének nézzenek. Egyébként mi a menete ennek?
2013. febr. 10. 14:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bemész egy postára, ott kérsz egy rózsaszín csekket (hivatalos nevén belföldi postautalványt). Sok postán van is kirakva valahol.

[link]

Kb. így néz ki. Értelemszerűen kitöltöd, aztán a pénztárnál odaadod és befizeted. Ki kell fizetned a rajta lévő összeget (amit a címzett megkap), és a feladás díját is. Ennyi az egész.

2013. febr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a válaszokat! :)
2013. febr. 10. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!