Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki kocsmát kávézót, szórakozó...

Aki kocsmát kávézót, szórakozóhelyet, éttermet, falatozót akar bérbeadni? Többi lent?

Figyelt kérdés

Azt azért akarja, mert már nem megy jól az üzlet és a balekokról még le akar húzni valamennyi pénzt?

Hiszen ha nagy pénzt hozna nem adná ki, nem?


2013. febr. 8. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy nem ér rá vele foglalkozni, mert tudott egy jobbat.
2013. febr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos , hogy balekot keres . Nekem az egyik barátom csinált egy kocsmát és nagyon jó bevétele volt és eladta , mert nyugodtabb melót akart . Nekem azt mondta , hogy aki nem szerit ezt csinálni , az ne is kezdjen bele , mert bele fog bolondulni .

Elég sokat kell vele foglalkozni , ital beszerzés , minden nap könyvelést kell készíteni , stb . , szóval sok munka van vele .

2013. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 3 éve valósítottam meg a gyermekkori álmomat: önerőből, a nulláról nyitottam meg a gyors éttermét (pesti biztosító étkezdéje vagyunk). Jól ment, jól megy, de belefáradtam a sok hülye alkalmazottba, aki nem jön be dolgozni, egyik napról a másikra kilép...stb és abból, hogy bár jól keresünk vele, belefáradtam a napi 14 óra melóba H-P-ig, és még szombaton is legalább 7-8 órát az üzlettel foglalkozom. A fent maradó 1 estét az otthonunk takarításával töltöm (mosás, takarítás, vasalás stb) és vasárnapra olyan hulla vagyok, hogy a párommal alig tudok foglalkozni. Imádom, de elég volt. Reggel 6-ra már bent vagyok, estig csinálom, aztán áruért menni, stb... Általában 8 óra mire haza esek, és még nem is kajáltam, semmi... és 5-kor kelés. Szóval itt ha az ember megdöglik a sajátjában, még az sem elég (pedig nem alkalmazotti fizetésem van egy hónapban) de még így sem lehet egyről a kettőre jutni. Szépen élünk, nem panaszkodom, de ennyi.

Szóval most úgy döntöttünk kimegyünk külföldre. Ott ennyi munkával szentté fognak minket avatni, és pár év munka után itthon házat veszünk. (én éltem kint, tudom miről van szó) Tehát nekem ez volt az álmom, megvalósítottam, felépítettem a nulláról, felfuttattam a helyet, a szívem szakad meg érte, de el kell menni ebből az országból ha az ember meg akarja kapni a "normális" ellenértéket a befektetett munkájáért. Ezt meg tudom valósítani külföldön is, csak ott nem fog az állam minden egyes nyereséges forintot valamilyen "címszóval" leakasztani rólam (ilyen adó, olyan illeték, ilyen büntetés, olyan kenőpénz). Ebből lett elegem!! Nem a munkából, nem a helyből, nem a vendégekből, és az üzlet is jól megy, hiszen 3 éve üzemel... De ez a szaros rendszer, amiért sokan visszaadják. Itt nem a pénz miatt nem éri meg, hanem a befektetett munka és idegeskedés miatt.

Hát ezért döntöttünk most mi is ez mellett!!

2013. febr. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!