Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen kedvezmények, juttatáso...

Milyen kedvezmények, juttatások illetnek meg engem 4 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Sok helyen kerestem már, de mindig elvesztettem a fonalat... Kérlek titeket hogy segitsetek!

Én és a férjem nevelőszülők vagyunk. Van 3 nevelt gyermekünk (3,7,9 évesek) és 2 saját gyermekünk (10 illetve 21 éves aki egyetemista)

Eddig akárhol érdeklődtem zárt ajtókra találtam. Azt mondták, hogy a gyerekek iskolai étkeztetésére sem kaphatok semmilyen kedvezményt, igy havonta majdnem 15000Ft csak az étkeztetés!

Milyen kedvezmények és juttatások illetnének meg minket?


2009. szept. 7. 01:03
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Nevelőszülőkként biztosan kaptok a gyerekek után x összeget...

3 gyerekes családoknál a gyerekek ingyen-tankönyvet kaphatnak (csak a munkafüzeteket kell kifizetni)...

3 gyerek után a családi pótlék is sokkal magasabb...

2009. szept. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
De igenis kaphatsz az iskolai étkeztetésre támogatást 3 vagy több gyerekeseknek 50% jár!!És bizony a tankönyveket ingyen kapjátok!Csak kell kérni a helyi államkincstártól egy igazolást hogy hány gyermek után kapod a családi pótlékot,azt leadod az iskolában és máris jár a kedvezmény.Egyébként érdemes megnézned a nagycsaládosok országos egyesületének honlapját hátha találsz még hasonló kedvezményeket amik járnak nektek!
2009. szept. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az iskolai ill. óvodai étkeztetésnél csak ott tudnak kedvezményt adni a 3 vagy többgyermekeseknek, ahol erre keretet ad az Önkormányzat... Tehát nem mindenütt!

Az adott intézményben kell megkérdezni, hogy kapható-e kedvezmény?

2009. szept. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!