Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Start kártya ad valami védetts...

Start kártya ad valami védettséget a 2. évben?

Figyelt kérdés

Mikor beléptem a jelenlegi munkahelyemre kitalálták hogy csináltassak startkártyát. Azt sem tudtam mi az de mivel pénzbe nem került és munkám is lett ezáltal így megcsináltattam. Főnök akkor magyarázta hogy nekik ez 1 évig valami járulékkedvezményt biztosít én pedig +1 évig védettséget élvezek törvényileg tehát nem rughatnak ki ok nélkül.

De én ezt nem értem. pár napja lejárt az egy év most meg ki akarnak rugni.

Most utánakerestem (mondjuk szinte semmi infót nem lehet megtalálni) és olyat írnak hogy ilyen védettség nincs viszont a 2. évben is kap utánam kedvezményt a munkaadóm csak talán kevesebbet.

2012 elején csináltattam a kártyát ha ez fontos.


Segítsetek légyszives hogy is van ez.



2013. febr. 19. 09:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi ha most kiraknak és találok másik melót használhatom tovább a startkártyát még le nem jár a 2 éves érvényessége?
2013. febr. 19. 09:45
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, hogy melyik típusú start-kártyád van, de addig jogosít kedvezményre, amíg az érvényessége le nem jár. Mivel 2013. janurá 01-jétől nincs mód start-kártya kiváltásra, ezért a régi, de még érvényes kártyák "felhasználási" ideje maximum 2014. december 31.

Tehát a következő munkáltató is jogosult lesz utánad kedvezményre. Úgyhogy nyugodtan hangoztasd, hogy start-kártyás vagy!:)


Belinkelek a kártyákról egy tájékoztató oldalt:


[link]

2013. febr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pályakezdő, első melóhely. sima startkártyám van.


Köszönöm a segítséget.

2013. febr. 19. 10:03
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy tudom, hogy a start kártya vagy érvényességig vagy az ELSŐ MUNKAHELY megszűnéséig érvényes. De ezt a NAV-tól kéne kérdezni.


Védettséget nem ad, csak adókedvezményt. Nyilvánvalóan most azért rúgnak ki, mert már nem ad (elég) kedvezményt a kártya. Majd felvesznek egy másikat a helyedre.

2013. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha két éves start kártyád van, akkor a munkáltatód az első évben 10% szociális hozzájárulási adót fizet, a másodikban 20%-ot.

A start kártya nem ad védettséget. Viszont ha a munkáltatód munkaügyis támogatást vett igénybe rád, akkor általában 1 év amíg foglalkoztatnia kell, nem rúghat ki ok nélkül.

A startkártya több munkahelyen is felhasználható (nem egyidőben!)

Ha most felmondanak neked, a kilépő papírjaiddal együtt meg kell kapnod a startkártyádat is, a következő munkáltatód is érvényesítheti a kedvezményt.

2013. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
58%
Szia! Én is hasonló cipőben járok. Engem is ki akar tenni a munkáltatóm, csak nem tud kirúgni a Start kártyám miatt.(legalábbis ő ezt mondja) Ezek szerint akkor mégis van valami védettség! Erre ma azt találta ki,hogy írjam meg a felmondó papírt, és holnap vigyem be! Én mondjak fel! De én még nem akarok felmondani! (Csak azért alkar kitenni, mert nem jövünk jól ki.) Egy év letelt és most kezdeném a második évemet a cégnél! Ha én nem mondok fel akkor, hogyan tud engem kirakni? Szabályos amire kényszerít?
2013. jún. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!