Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyedről jönnék vissza, de nem...

Gyedről jönnék vissza, de nem tudok?

Figyelt kérdés
Szóval vidéki városban dolgoztam,míg terhes nem lettem.2009 év végén mentem el táppénzre,és 2010-ben született meg az első gyermekem,majd 2011-ben a második.Eközben a hely,ahol dolgoztam megszűnt,de az anyacéget (pesti) megvette egy másik cég.Vele együtt elméletileg minket is.Most májusban letelik a gyedem,és szeretnék visszamenni dolgozni.A kérdésem az,hogy jár-e nekem onnan még valami?(szabi,végkielégítés,ha úgy van?)
2013. febr. 20. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem kaptál olyan értesítést, hogy a megszűnt céged által a munkaviszonyod is megszünt a gyermekgondozási ellátások ideje alatt, ezért Te a megvett cég munkavállalója vagy. Tehát, ha mennél vissza dolgozni, akkor oda kell visszamenned.

Ha menet közben felmondanak (a legkisebb gyermek 3. éves koráig "védett" vagy), akkor jár a ki nem vett időarányos szabadság, egyéb feltételek fennállása esetén végkielégítés is.) Ha Te mondanál fel, akkor végkielégítés nem jár automatikusan.


Én a fentiekből úgy látom, hogy Neked van egy munkahelyed, és majd megbeszélés kérdése, hogy hogyan folytatódik a munkád, amint visszatérsz.

2013. febr. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen,én is valahogy így értelmeztem,köszönöm.

Visszamennék én,csakhogy az a gond,hogy az a cég pesten van,én pedig győrben lakom.

És az is kérdéses,hogy egyáltalán tudnának-e nekem munkakört ajánlani?

Szóval szerintem marad a felmondás..

2013. febr. 21. 13:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért próbáld meg úgy a felmondást, hogy kéred, hogy közös megegyezéssel. Akkor is ki kell fizessék a szabidat. A végkielégítés nem jár úgy tudom. De ha rendesek és régen voltál ott, lehet kaphatsz, de nem biztos egyántalán. Viszont ha utána elmész a munkaügyibe akkor jobb ha az van az elbocsátó iratokban hogy közös megegyezéssel. Szerintem.
2013. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mt. alapján:


53. § (3) A munkavállaló hozzájárulása nélkül nem kötelezhető más helységben végzendő munkára

a) a várandóssága megállapításától gyermeke hároméves koráig,"


Ha Gyed után mennél vissza, akkor a gyerkőc még nincs 3 éves, a tv. alapján pedig nem kötelezhetnek arra hogy Győr helyett Bp-n kelljen dolgoznod.


Hogy a te helyzetedben mi a megoldás ( elvégre megszűnt a telephely) nem tudom, erről mindenképpen kérdezz meg előzetesen egy jogászt.

Nem mindegy ugyanis hogy milyen összeget kapnál egy esetleges mv megszűnéskor.

Én nem mondanék fel, inkább megvárnám hogy a cég mondjon fel ( ha nem tud munkát biztosítani), mert így több pénzt kapsz ( végkielégítés, felmondási időre járó bér + szabadságok). Közöst is akkor írnék alá ha legalább olyan feltételek vannak benne mint egy munkáltatói felmondásban.


Egy ingyenes oldal: [link]


És egy hasznos blog sok hasznos infoval: [link]

2013. febr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogadd meg az utolsó tanácsát!
2013. febr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!