Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék anyukámnak...

Hogyan tudnék anyukámnak munkát találni?

Figyelt kérdés

Van egy 46 éves anyukám, kinek egészsége nagyon nincs toppon, 16 éves kora óta cigit szív, műanyagallergiája van.

Végzettsége: 8 általános iskola... Én most nyolcadikos vagyok, viszont nagyon összekuporodva élünk. Kérek mindenkit, NE KÖSSÖN BELE AZ INTERNETBE! Ennek is okai vannak, sajnos. Anyukám nem szeret közösségbe járni, fél mindenkitől, tehát olyan pszichés problémája van, hogy nem mer emberek közé menni, és szívbeteg is, ilyenkor kapkod is hozzá. Sajnos internet nélkül nem tudná ellenőrizni, hogy mi van velem a suliban, és olcsóbb is annál, hogy tízezreket fizessen a telefonszámlára... így is van 2 tesóm, kik messze laknak, velük is kell tartani a kapcsolatot. Anyukám mindig gyártósoron dolgozott, hegeszteni nagyon tud, és szeret is, csak félő, hogy nem megy át az orvosi vizsgálatokon, + 60-70 km-es körzetben nincs semmiféle munkalehetőség, amit el is tudna vállalni.

Persze, hogy sikerülne-e valami neki, az már a munkalehetőség kínálójától is függ :s. Egyedül él velem, és mamámmal. Nagyon szeretném, ha találna egy munkahelyet, mindig megbeszéljük ezeket a dolgokat, viszont ez már nekem kínos. Régebben, általánosban mindenből kettessel ment át, nagyon rossz volt az átlagja, viszont volt egy OKJ-s képzése, "Virágkötő-virágbolti eladó" negyed éves tanfolyama, melyet négyesre (!!!) rakott le. Matematikából nem kimagasló, szoktam neki mondani, hogy megtanítom sok dologra, ugyanis nekem nagyon megy a matek :)... De, ő nem szeretné, mert nem ért hozzá, addig ellenzi, ameddig fel nem adom, vagy ha sikerülne is rábeszélnem, nem akarja megérteni. Jövőre Budapest tájékán lesz az iskolám, nagy valószínűséggel, apukám közelében. Mivel tudom, hogy magányos lesz, 100 km-re tőlem, szeretném, ha lenne neki egy munkája, mi le is foglalná őt, és nem mindig a mamámmal vesződnie... Apropó, mamám nagyon makacs, nem rendhagyó, sajnos nagyon piszkálódó típus... én próbálkoztam jó fej lenni vele, de ő dugdossa előlünk, ami neki van, dolgokat rak el, stb. Sajnálja tőlünk, ami van neki... ez mindig is így volt, ugye válás után költöztünk ide, akkor 5 éves voltam... életem java részét itt töltöttem le, de rajtam is látható, hogy nagyon megviselt ez a hirtelen környezetváltozás, és a személyiségemre is kihatott, sajnos nagyon nagy körben... na de visszatérve, szerintem ha akarna, tudna... viszont én nem akarhatom helyette. DE ha tanulna is, nem kapna pénzt, ameddig így is nagyon jó, ha van néha valami a kenyérre a vajon kívül. Igen, az egészségi állapotom is tönkre ment már ezek miatt, de annyira örülnék ha legalább egy 20-30k-val többet kapna, mint hogy segélyen él... rossz kimondani, de sajnos ez van. El szokott menni Székesfehérvárra munkaközvetítőkhöz, semmi. Sehová se veszik fel, a távolság, és az egészségi állapota miatt. A tudása mellékes, mert azt még valahogy belevésném a fejébe.


Sajnálom, hogy ilyen tartalmatlanul tartalmasan írtam, de eléggé bőbeszédű vagyok. :D


Válaszotokat előre is köszönöm! :)

(Ha egyebeket kihagytam, akkor még ideírom!)


2013. febr. 21. 19:14
 1/2 A kérdező kommentje:
Hiába osztogatom elkeseredetten, senki se tud választ adni, és nem is hiszem, hogy lesz. :\
2013. márc. 8. 14:52
 2/2 anonim válasza:
Sajnos ez így elég nehéz helyzet, amin igazából csak ő tudna változtatni. Neten kell sokat nézelődni, esetleg valamilyen ülős adminisztrációs munkával kéne próbálkoznia, vagy pedig az okj-s virágkötői végzettségével, hiszen az nyugis munka. Viszont ha közeletekben nincsenek ilyen lehetőségek, akkor tényleg nehéz. Sajnos jobb ötletem nekem sincs :(
2013. márc. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!