Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes külföldről rendelni?

Érdemes külföldről rendelni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék rendelni valamit, de Magyarországon 3X drágább, mintha az Ebay-ről rendelném.

Vajon megérné onnan rendelni?



2013. febr. 21. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha kinéztél valamit és ebay-en olcsóbb mint máshol akkor nyilván megéri. Én mindent onnan rendelek már lassan, ruhát, ékszereket, sminkeket, elektronikai cuccokat...
2013. febr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szerintem én is onnan fogom megvenni. Még szállítási költséggel is több mint fele olyan olcsó lenne.
2013. febr. 21. 20:37
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem több mint a felét megtakarítanám.
2013. febr. 21. 20:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen értékű tárgyat szeretnél? Mert ha még rápakolják a vámot is, már lehet, hogy megéri inkább itthon megvenned.
2013. febr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, néhány tízezer forint az értéke, és a tárgyak sem nagyok.
2013. febr. 21. 21:04
 6/9 anonim ***** válasza:

22 euro összeg, vagyis 6-7000 Ft felett már Áfa köteles a termék,ha nem EU-n belül rendeled.


Szóval, szorozd fel 1,27-el a szállítással együtti vétel árat. Vám elenyésző ekkora összegnél. Ez így már csak a hazai ár negyede lesz, ami miatt megér(het)i onnan rendelni és még vond le belőle a banki tranzakciós költségeket.


Sok minden megéri, de ne akkor érjen meglepetés, amikor hozza a futár és kéri az Áfa-t :-))

2013. febr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak azt remélem, hogy nem lesz az UK-ból túl sok a postaköltség mégis.
2013. febr. 22. 17:36
 8/9 anonim ***** válasza:

És ha eu-n belül rendelem akkor mi van? Ezt így én nem értem...

eun belül van vám?

2013. febr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Eu-n belül magánszemélyként, az eladó országa szerinti áfa-t fizeted, ha cégszerűen rendeled és van EU adószámod, akkor meg nem kell Áfa-t fizetni.

Vám egyik esetben sincs.


Eu-n kívülről meghatározott értékhatár felett van vám és áfa is.

2013. febr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!