Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Forex-el foglalkozom évek óta...

Forex-el foglalkozom évek óta (3 éve). Egy helyben topogok. Van köztetek olyan aki ért már el tartósan eredményt?

Figyelt kérdés

Rengeteg stratégiát próbáltam ki, zömmel sajátokat. A stratégiák mind csődöt mondtak egy idő múlva. Arra gondoltam, optimizálom és jó lesz. Így hát tele van a szemetes... Készítettem robotokat (több mint 60 félét), saját indikátorokat, ezek sem voltak használhatóak. Talán a robotjaim tudtak valamit produkálni. Azok véleményét fogadom szívesen, akik valóban tudnak felmutatni eredményt, vagy megjárták a hadak útját. (Nem akarom a stratégiájukat, csak tudni akarom elpocsékoljak-e még éveket mert lesz sikere.)


Van itt egy link is ami nagyon nem tetszett: [link]



2013. febr. 27. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
mar sikeresnek szamitassz azzal is hogy nem buktad el minden penzed 3 ev alatt.
2013. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is elég régóta foglalkozom a témával, évekig kereskedtem élesben is és nagyon sokáig én is úgy éreztem, mint Te, de végül sikerült kidolgoznom olyan rendszer, ami úgy néz ki működik. Sajnos most megfelelő tőke hiányában nem kereskedem élesben, csak úgymond tesztelem a rendszerem. Én teljesen más szemléletben gondolkodom, mint, ami a nagy könyvben meg van írva, mert az valóban nem működik. Szóval van értelme a dologgal foglalkozni, de csodákat és irreális hozamokat nem szabad elvárni.
2013. febr. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!


Azt írtad, élesben is kereskedtél, de most a tőke hiánya miatt újra demón gyakorolsz. Meddig kereskedtél? Mi történt a tőkével?

Köszi a válaszodat!

2013. márc. 3. 13:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Kb. 3 évig kereskedtem élesben. Amikor teljesen kezdőként belekezdtem, akkor az első számlámat lenulláztam, ez kb. 1 évig tartott. Ez után jött egy kis szünet, egy kis gondolkodás, majd újra elkezdtem élesben. Ebben a kb. 2 évig tartó szakaszban már nem buktam, de nem is nyertem, ekkor éreztem úgy mint Te, hogy egy helyben toporgok. Mivel kellett a pénz másra abba is hagytam az éles kereskedést. Ez 4 éve volt, azóta kidolgoztam és tesztelem a mostani irányvonalat, ami sokkal sikeresebbnek tűnik, mint a korábbiak.
2013. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Pár éve foglalkozom én is a témával. Rengeteg dolgot tanultam. Saját stratégiákat fejlesztettem ki. Robotokat készítettem. Olyan robotot is, amire azt mondják azt egy robot nem tudja... Pedig szinte bármire rá lehet venni egy számítógépet. Bizton állíthatom, hogy nincs olyan stratégia a kisbefektetők birtokában, amivel tartósan nyereséges lehetsz. Ha van egy, akkor jön a bróker... Előbb utóbb mindenki elbukja a pénzét, és a forex bróker mint kaszinó tulajdonos besöpri a teljes vagyont!

Amikor azt hiszed majd neked sikerül, akkor már be is dőltél a hamis ígéreteknek. A forex, és a hozzá tartozó technológia (a gépeden lévő bármilyen szoftver, terminál) együttesen a legtökéletesebb félkarú rabló az otthonodban.

Mindenféle stratégiát képes ellened fordítani. Ha nyersz egy nagyobb összeget, akkor egy szoftverük elkezdi requote-olni a számládat! Nem, vagy késve teljesül a megbízás. Nem tudod lezárni, vagy megnyitni a pozíciót. Aztán azt mondják, a neted a lassú. Ők nem hibásak. Amikor kialakul egy erős szignál (trend áttörés, fibo, MACD jelzés) vajon miért indul el az ár az ellentétes irányba egy időre? Erre azt mondják visszateszt. Én azt mondom: ellenpozíció, hogy mélyebbről kössön rá a bróker a jó irányra, nagyobb haszonért. Eközben átszúrja több ezer lúzer stoplosszát!

Szerintem ezt a fajta kereskedést szigorú kontroll alá kellene vetni, mert az ötlet jó, de ellenőrizhetetlen visszaélések melegágya. A brókerek nem fognak korrekten viselkedni, ha nincs kontroll! Cáfoljatok meg bizonyítékokkal. Szeretnék szembesülni azzal, hogy tévedek!

A válaszom: ne pazarolj el több időt az életedből erre!

2013. márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hayabusa ***** válasza:
Én nem robotolok, nem nézek mindenféle stratégiát, híreket, semmit. Még a gyertya alakzatokat sem ismerem túl jól, bevallom. Én 2 éve csinálom, 1 éve élesben, és mindig a megérzéseimre hagyatkoztam. Volt bukóm is, de sokkal több a nyereséges trade. De én csak eladok, venni soha nem szoktam. Párom úgy csinálja mint Te, nagykönyv szerint, mérlegelve, kalkulálva, alakzatokkal, robotokkal,minden ami elképzelhető, és neki is bukót mutat, de ő nem tud a megérzéseire hagyatkozni, és túl racionális is ehhez. Így úgy néz ki, inkább abbahagyja, és én folytatom csak tovább. Annyi, hogy én soha nem állítok stop vonalat, viszont helyette itt ülök folyamatosan, egyperces chartokon. Nekem nem volt gondom sem a lezárásokkal, sem a belépéssel, semmivel hála az égnek.
2014. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Arra kíváncsi lennék most pl hogy áll az utolsó hozzászóló. Ezzel a megérzés alapú tőzsdézéssel.
2014. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Arra én is kíváncsi lennék, hogy az utolsó előtti hozzászóló vajon kivette-e a pénzét a brókerétől mielőtt az csődöt jelentett volna!
2015. jan. 25. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!