Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni a vaterát és a behajtócégét? Mit tehetnek? Telefonszám és bankszámla alapján kiadják az adataimat? Vagy vannak beépített embereik a mobiltársaságoknál, bankoknál?

Figyelt kérdés

remélem nem vatera adminisztrátorok írnak majd ide :D

Szóval történt-e már valakivel hasonló? Fizetett? Nem fizetett? Mi lett a vége?


2009. szept. 11. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Te eladó vagy, vagy vásárló?

2009. szept. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hol ez, hol az.
2009. szept. 11. 12:55
 3/14 A kérdező kommentje:
Más néven meg címen futott az egész, ilyenkor mit tudnak tenni? Ez függ a vaterás tartozás alapösszegétől is vagy csak a behajtócég által rátett sikerdíj + vaterás alaptartozás összegétől?
2009. szept. 11. 12:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Behajtócégnek mindegy miből származik az adósság. Behajtják... Ráadásul a Vatera ha jól tudom valami afrikai cég tulajdonában van, szóval ne csodálkozz, ha megjelenik két nagydarab, nagyf.szú néger és s...bek.r :)
2009. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Behajtják. Csak előbb ráraknak némi kezelési költséget, büntetési kamatot meg pár hasonló dolgot, így egy nem túl magas tartozás is megugorhat. Ha nem fizetsz átadják az adataidat pénzbehajtó cégnek és azok fognak foglalkozni az ügyeddel. A bank és a telefontársaság is kiadja az adataidat bírósági döntés alapján, viszont mire idáig jut, addigra már igen durván megnő a tartozásod, szóval jobb fizetni.
2009. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Tudnod kell, hogy a bankszámlád alapján minden adatod megtudható!

Ha a tartozásod 20ezer Ft feletti, akkor a Vatera ügyvédje feljelenthet, bírósági végzésre a Bankod minden személyes adatodat ki fogja adni (neved, lakcímed).


Arról is jó tudni, hogy a behajtócégek költségeit is veled fogják megfizettetni, hiába kifizetnéd a tartozásod, ha már átadták a behajtócégnek, akkor ez a +költség is növeli a tartozásaidat...


Én a helyedben szuperszónikus sebességgel kifizetném a tartozásaimat!!!... 8-[]

2009. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Azért kérdeztem, mert nekem is meggyűlt a bajom, nekem az egyik eladóval.

Nem olyan minőségű árut kaptam, mint amilyet ígért, szóltam neki, nem reagált, aztán lepattintott.

Szoltam a vaterás ügyfélszolgálatosoknak, és ők elmondták, hogy a PTK. szerint, jogom van bárhogyan behajtatni a tartozást+feljelenteni, ha nem fizeti vissza silány termék árát.

Szóval lehet nem pont a kérdésedre válaszoltam, de elmondtam, h nálam ez van most.

2009. szept. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos már volt tapasztalatom a Vatera behajtócégével (azóta nem is járok Vaterára). 2500 körüli tartozásom volt, amit nem fizettem be. Hamarosan felhívott egy kedves női hang a behajtócég nevében és közölte, hogy 12 ezer Ft-tal tartozom. Ekkor kulturáltan megmondtam neki, hogy menjen a jó k*rva anyjába, de miután 2 hétre rá kiküldtek egy számlát 16 ezer Ft-ról, én hívtam fel a Vaterát és lealkudtam a tartozásom 8 ezer Ft-ra. Kapják be.
2009. szept. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
tehát ha nem éri el a 20.000 Ft-t a tartozásom, akkor aaddig kamatoztatják, míg meg nem haladj és akkor mennek a bíróságra, ahonnan kapnak egy végzést, amire a bank kiadja az adataimat? mekkora g3ciség! Hogy csinálnak ekkora összeget belőle?
2009. szept. 11. 15:10
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Akár egy forintért is mehetnek a bíróságra. Ez nem összegfüggő. Egy kitétel van, 250e Ft alatti összeg esetén nem indíthat perrel, hanem fizetési meghagyással kell kezdenie.

De annyira de annyira káosz van a magyar emberek fejében a "behajtócégekről", hogy az már fáj. Ilyen szervezet, hogy behajtóCÉG nem létezik. Nincs ilyen. Van adósságkezelő PONT ANNYI jogkörrel, mint az eredeti jogosult. Egy fikarcnyival sem többel. A "nagyf.szú néger" megkeresés megint csak nem olyan módszer, amit gazdálkodó társaság ügyfeleivel alkalmazni fog, mert nem éri meg neki.


Tehát a jogosult követelését komolyan kell venni, ha elismered, hogy tartozol neki, ugyanis jogi úton érvényesíthető a követelés. De a jogi út KIZÁRÓLAG bíróságot jelent ebben az esetben. Amíg "behajtócégek" leveleznek veled, addig csak kamatozik az összeg, de semmi "szankciója" nincs. Viszont, ha ők sikertelenek, akkor jön a bírósági érvényesítés, ott viszont az illeték, az eljáró ügyvéd, a végrehajtó költségei súlyos tízezreket dobnak az eredeti követelésen.

2009. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!