Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera és a creditforte?

Vatera és a creditforte?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vaterán eladtam egy gitárt még októberben valamikor 6000 ft-ért, nem fizettem be a vatera számlámat, jött is az 5000 forintos csekk a creditfortétól. Ezt természetesen be fizettem. Mikor a gitár után kiállította a vatera a számlámat, utána 5 nappal később egy 300 forintos összeget is kiállítottak külön(elvileg), amiről nem kaptam emailben meg sehol sem értesítőt.


Január végén jött egy csekk 300 + 3800 ft ról csekk megint csak a creditfortétól. (Megjegyzem hogy december elején befizettem a tartozásomat, de csak valamikor január közepe felé könyvelték el azt...)


Nem vagyok hajlandó befizetni olyan díjat amiről értesítőt sem kaptam. Azóta zaklatnak telefonon kb hetente, hogy fizessek. Kb 3 hete úgy hívnak, hogy mostmár átadják az ügyet az allegroupnak. 3 szor hívtak azóta(megjegyzem magán számon...) és mindig azt mondják, hogy na mostmár, na mostmár. Kezdi a behajtó cég hitelét veszíteni...


Arra lennék kíváncsi, hogy ebből semmi bajom nem lehet elvileg? Hiszen nem írtam alá semmit, és mint tudom egy pipa a felhasználói szerződésnél vagy minél nem jelent semmit mert nem minősül aláírásnak, meg mert ki tudja hogy én raktam oda egyáltalán azt a pipát?


2013. márc. 7. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Butuska vagy, soha nem kellett volna a Creditforténak fizetni, nincs köztetek semmilyen jogviszony, szerződés. A Vatera számládon megjelenő összeget kell kifizetni most is, ahogy akkor is csak azt kellett volna. A lényeg, hogy amíg nem történik meg az engedményezés, te csak a Vaterának tartozol a törvény szerint, a többi csak blöff, de megéri nekik, látod te is fizettél, ahogy sokan mások is fizetnek a fenyegetéseik hatására.
2013. márc. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen sajnos. Vaterának nem bírok fizetni, mert természetesen le van tiltva az accountom...
2013. márc. 27. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól még tudsz utalni, vagy befizetni esetleg a pesti bankfiókjukba, nem kell belépni. Ha megvan bármikorról olyan emailed tőlük amiben számlát állítottak neked ki, az alján megtalálod az egyedi bankszámlaszámodat amire utalhatod is a 300 Ft-ot.
2013. márc. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Soha nem kaptam a 300 forintról emailt :D csak már a creditfortés 4100 forintot.


Köszönöm, megpróbálom nekik elutalni a 300 forintot akkor, azt engem hagyjanak békében.


Bár lehet a regisztrációs emaillel megkaptam az egyedi számlaszámot is ahova utalnom kellett.

2013. márc. 28. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!