Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a szerviz rossz alkatrészt...

Ha a szerviz rossz alkatrészt cserélt, de a hiba eltűnt a garancia lejártáig, mi a jogállás?

Figyelt kérdés

Konkrétabban:

A laptopomban rossz volt a touchpad, a szervizben touchpad panelt cseréltek, az alkatrészre kaptam 6 hónap garanciát. 7 hónap után újra elromlott a touchpad, tehát garanciaidőn kívül.

Viszont egy másik szervizben kiderült, hogy nem a touchpad panel okozta a hibát, hanem az alaplap. Az első szervizben, szándékosan vagy nem, ezt nem tudom, de addig-addig feszegethették az alaplapot, miközben betették a hibásnak vélt touchpad panelt, amíg az alaplap helyre nem állt az említett 7 hónapra.


Ilyenkor mit tehetek?

Rossz alkatrészt cseréltek, tehát hiába fizettem ki az anyagköltséget és a javítási költséget is, a hiba nem lett elhárítva.


És akkor mi változott volna, ha a 6 hónapon belül romlott volna el megint az alaplap?


Köszi.



2013. márc. 7. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Jogilag nem tehetsz semmit, túl vagy a garanciaidőn. Viszont ha ezt megírod a boltnak, vagy még jobb, odamész és az üzletvezetőnek elmondod, jó eséllyel ki fogják cserélni ingyenesen.

Én csak olyan boltban próbálok vásárolni, ahogy így állnak a vevőkhöz.

2013. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az alaplap nagyságrendekkel nagyobb kiadást jelent, amit nem vállalnék, szóval még beszámítást se lehetne alkalmazni, maximum azt, hogy visszaadják a pénzemet, és visszacserélik a régi touchpad panelt, ami nem is volt rossz.

Nem olyan nagy az összeg, meg nem is feltételezek rosszindulatot, ezért valószínűleg nem is fogok szólni nekik, csak érdekel ennek az ügynek a jogi része.

Remélem jó kategóriában tettem fel a kérdést.

2013. márc. 7. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!