Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Esta engedéllyel mennyi időt...

Esta engedéllyel mennyi időt lehet az USA-ban tölteni egy évben?

Figyelt kérdés

2013. márc. 10. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Belepesnel 90 napi tartozkodast kapsz. Ha tultartozkodsz, akkor kitiltanak.


Nincs szabaly arra, hogy mikor johetsz ujra, vagyis elvileg kb. 3szor 4szer tudsz jonni egy evben. (90*4=360 de ugye utazasnal elveszitesz egy napot, vagyis nem tudsz teljes 360 napot maradni, meg aztan hazarepulsz es mar ulsz is vissza a kovetkezo gepre?...


De ez csak elmelet. Gyakorlatban meg kell gyoznod a belepteto tisztet, hogy miert jossz ide ilyen surun, es azt is el kell hitetned vele, hogy nem itt elsz, csak turistaskodsz... ami azert gyanus lesz a masodik/harmadik belepesnel...

2013. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
48%
Úgy tudom, hogy amennyit kinn tartózkodsz, hazajövetel után is kb annyit kell otthon lenni. És utána lehet újból belépni az országba. Szerintem az úgy nem működik, hogy hazajössz pár napra és újból vissza.
2013. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod; ez csak szobeszed, hogy annyit kell tavol lenni, amennyit itt voltal, vagyis ha maradsz 28 napot, akkor 28 napig nem johetsz ujra. Atneztem tuzetesen az erre vonatkozo hivatalos forrasokat, sehol nincs leirva, hogy muszaly tavol maradnod x idot.


ESTAval akkor jossz/mesz amikor akarsz, de meg kell tudd gyozni a bev.tisztet, hogy miert jossz megint, mikor 2 hete mentel haza...

2013. márc. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Köszi a javítást! Bár nem úgy értettem, hogy szigorúan amennyit kint voltál, annyit otthon is kell lenni, hanem azért nem rossz, hogyha az ember otthon is tartózkodik hosszabb ideig, és így nem köthetnek bele. Az amerikai beléptetési szabályok sajnos nem olyan lazák, hogy csak úgy ki-be mászkál az ember az országba.

Azt nem tudod, hogy Esta igénylésnél ez hogy van? (Mármint lehet személyesen meg online formában is, de ha mondjuk személyesen igényled, akkor meg is tagadhatják, ha túl sokat mész turista vízummal? Tényleg érdekel, nem tudod esetleg? Én eddig csak munkavállalóival mentem ki)

2013. márc. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó! Hogyan jöttél ki munkavállalóival?Engem meg ez érdekelne tüzetesen.A lényeg,én minn élek,és kijött apu hozzám kerek 3 hónapra,és valaki azt mondta,hogy egy évben összesen ezt a 3 hónapot tartózkodhatja itt kinn velem,ha hazamegy,nem jöhet idén vissza!

2013. márc. 12. 02:54
 6/6 anonim válasza:
Három hónapos nyári munkára kaptam munkavállalói vízumot. (Egyetemista diákok számára biztosított munka volt ez, a vízum- és munkavállalói papírokat a közvetítő cég intézte)
2013. márc. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!