Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet rendesen élni, ha havi...

Lehet rendesen élni, ha havi 20 000-em van ennivalóra?

Figyelt kérdés

Most költözöm el itthonról és 20 000.- forintot számoltam az étkezésre. Ez mennyire reális? Nekem elég kevésnek tűnik az a napi 645Ft.

(19 éves nő vagyok. Annyira nem eszem sokat, de néha rám jön.)



2013. márc. 11. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
nem valoszinu , de ha sikerul ,szamolj be a tapasztalataidrol
2013. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet egészségesen, normálisan étkezni. Nem kell habzsolni, étterembe menni, péksütiket vásárolni, meg palackozott akármiket.
2013. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Ha úgy variálod az ételeket, akkor szerintem igen. pl veszel egy nagy zsák krumplit, abból máris tudsz mindenféle ételt készíteni amihez alig kell másik hozzávaló. pl rakottkrumpli, krumplipaprikás, krumplistészta, sültkrumpli valamivel, ilyenek. igaz nem sok ez a pénz, de odalehet figyelni vásárláskor hogy tudd variálni is az ételeidet, a legolcsóbbat is vedd szinte mindenből de mégis változatos legyen.
2013. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Elszállt az éterbe amit írtam, most újra kezdem:

Oszd ezt a pénzt heti-keretre: = heti 5000 Ft, egy személyre bőven elég, ha otthon főzöl magadra, és a hozzávalók sem kész- és félkész ételek, hanem a piacon stb. vásárolt zöldségek stb.


Heti bevásárlást szoktam végezni, akkor eldöntöm, hogy vasárnap mit főzök. Úgy vásárolom a húst (ha nincs a fagyóban) és a hozzávalókat, hogy már akkor tudom, a maradékokból a következő napokban mit fogok készíteni. Általában 2 napra valót főzök: vasárnap-hétfő, ha pl. pörkölt, akkor nokedli maradékból még lehet tojásos nokedli, ha sült hús, akkor a törtkrumpli-maradékból lehet krumplis tészta. Ha a pörköltből marad egy picike = gulyás-leves, ami után viszont nyomtatékként nagyon jó egy adag palacsinta.

Akkor már egy hétből általában 4 napi kaja (de 3 biztos) megvan.

Lehet még beiktatni valami rakottas kajákat. Én szoktam pl. "maradék-rakott" = tejföl alól, arra a maradék főtt tészta (rizs) vagy főtt krumpli arra a maradék pörkölt, ha nincs akkor egy kis karikára szelt virsli, vagy karikára szelt főtt tojás, annak a tetejére egy marék hordós aprókáposzta dinsztelve, tetejére ismét tejföl (reszelt sajt) és be a sütőbe (mikróba). Ebből is tudsz enni 2 nap.

Lehet tésztanap: krumplis, túrós-tejfölös, stb.


Húsokból legolcsóbb a máj: 1 kg. 650 Ft, ebből símán tudsz 3x főzni. Rántott, resztelt, plusz még valami raguszerűen valami mártással körettel. Utána a csirke csontos: far-hát-nyak-szárny: tökéletes pörkölt nokedlivel, vagy rizses hús, esetleg pirított tarhonyával.

Ha pulyka/liba/kacsa nyakból főzöd a pörköltet, hordós aprókáposztával = húsos káposzta.

Darált húsból 60 dkg = 6-8 db fasírozott, vagy ha főtt tojással stefániának sütöd, akkor is több mint 2 napig eheted, cca 6-800 Ft-ból kihoztad.

Minden hétre ütemezz be tészta napokat, ill. valami főzeléket főtt-sült virslivel, kolbásszal, tükörtojással.

A hét maradék napjaira lehet paprikás-krumplit, vagy éppen összedobsz egy pizzát, vagy lángost sütsz, stb. stb.

Mindig cetlivel menj vásárolni, és csak azt vedd meg, ami fel van írva.

Ha akciós húsba futsz bele, akkor abból ami többletet megveszel, arról tudod, hogy hány hétre való kajapénz keretből vetted el a rávalót.

Hidd el, hogy sikerül, csak mindig tudd, hogy a maradékot mihez fogod felhasználni. Még az erősen száradásnak indult kenyeret sem kell kidobnod, jó kis bundás kenyeret tudsz belőle készíteni.

2013. márc. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépen köszönöm az utolsónak!! Meg mindenkinek!
2013. márc. 11. 12:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen, ha valamiben még megakadsz, vagy eszedbe jut, szeretnéd tudni, mi hogyan csináljuk (vagyunk egy jópáran akik így, vagy hasonlóan csináljuk), kérdezz nyugodtan.
2013. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

szemezgess, vannak tök jó kaják is, mennyire tudsz / szeretsz főzni?

2013. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Még abszolút semennyire sem. De tetszik a link, köszönöm!:)
2013. márc. 11. 15:01
 9/12 anonim ***** válasza:

akkor legfőbb ideje megtanulni :-)

(bár én is max. tojást tudok főzni :D)

2013. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan élnek ennyiből... észnél kell lenni, és menni fog...


Később, ha gazdag leszel, büszke leszel magadra, hogy megoldottad a nehéz időket...

2013. márc. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!