Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha elvégeztem a munkaügyin...

Ha elvégeztem a munkaügyin egy tanfolyamot sikeresen de utána sem tudnak adni munkát akkor lehet kérni munkanélkülieknek járó segélyt?

Figyelt kérdés
És ha igen az kb mennyi arra a 3 hónapra?

2013. márc. 13. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
álláskeresési járadék van, az összege attól függ, hogy mennyit kerestél előtte. persze nem korlátlan ideig tart, hanem időarányosan a korábbi munkád hosszával.
2013. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy volt h elmentem tavaly májusba a munkaügyibe mert nem találtam munkát. de nem konkrétan a tanfolyamra hanem állásra.

De azt nem tudtak adni hanem épp voltak tanfolyamok amikre mehettem és ők mondták h ha vége annak akkor segítenek munkát találni meg h biztos el fogok tudni helyezkedni..

Hát nem így lett. Elvégeztem a tanfolyamot Februárban de még mindig nem találtam munkát pedig már nagyon kéne, de addig is valami + pénz (jelen esetben) ez a segély is nagyon sokat számítana.

Csak nem tudom h én kaphatok-e.

2013. márc. 13. 17:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy nem, de ha már úgyis ráérsz, szerintem menj el megint a Munkaügyi központba és kérdezd meg. Veszítenivalód nincs.
2013. márc. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor kaphatsz ellátást, ha az elmúlt 3 évben legalább 360 nap munkaviszonyt tudsz igazolni, és ezután még nem vettél igénybe ellátást. Ha erre nem vagy jogosult, önkormányzattól lehet igényelni fht-t, vagy hogy legalább a tb-det fizessék.

Egyébként meg nem a munkaügyi kir-nek kell neked munkát adni, azt neked kell megkeresni, ők max. támogatják a foglalkoztatásod.

2013. márc. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mi az a fht? A segélyre gondolsz?
2013. márc. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!