Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes pénzt fektetni?

Mibe érdemes pénzt fektetni?

Figyelt kérdés

Olyan befektetést szeretnék, ami fizetéskiegészítésnek jó.

Pl.: venni egy lakást és kiadni albérletbe, vagy lekötni a pénzt a bankba és minden évbe felvenni a kamatait.

Szeretném növelni a havi bevételemet, de nem szeretném otthagyni a munkámat. Ezért keresek ilyen megoldást.


Bármi jó ötletetek van, kérlek osszátok meg velem! :)


Előre is köszönöm!



2013. márc. 14. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
mennyit a befektetésre szánt pénz ??? (kb) fontos !
2013. márc. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lakás albérlet, banki lekötés is jó, de most a legjobb a prémium állampapír 8.5%.
2013. márc. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
8%
Alkalmazd a kínai módszert. Szalmao zsákba tedd a pénzed, ne nyúlj hozzá. Felejtkezz el róla, és majd egyszer gazdag leszel.
2013. márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Lakáskiadásnál rosszabb befektetést nemigen tudok elképzelni.
2013. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor adj ötletet! :)


A befektethető összeg plafonja 5 millió forint.


Ami ötletet írtam csak így első néhány gondolat volt, biztos vannak ennél jobb ötletek. Ezért tettem fel a kérdést! :)

2013. márc. 14. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Bankokba tényleg ne fektesd a mai világban nem nagyon éri meg !!!


fektesd ezt a pénzt a földbe !!! vegyél pl 5 hektár földet (1 hektár 1 millió ft) és add ki bérbe !!!

2013. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 polarbeer ***** válasza:
48%

Talán Budapesten, egyetemekhez közel (pl. Újbuda-központ) érdemes egy lakást venni, és albérletbe 2-3 egyetemistának kiadni. Folyamatosan termeli a hasznot + jó helyen lévő, jó tervezésű, jó állapotú lakást mindig el tudsz adni + ha olyan helyzetbe kerülsz, hogy neked/rokonodnak gyorsan kell szállást találni, akkor megvan a megoldás.


Ha kevesebb összegről (kb. 2 - 3 Millió Ft) lenne szó, akkor a helyedben garázst vásárolnék, és azt adnám ki. Kevesebb hasznot hoz, de kiadható egészen könnyen, és szintúgy el lehet adni. Vidéki városokban gyakran alkalmazzák ezt befektetésnek, nem tudom, hogy BP-n mi a helyzet.


Üdv.:

polarbeer

2013. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezek mind jó ötletek, de vigyázz, mindennek megvan a kockázata. Mindennek megvan az előnye és hátránya. A legnehezebb, hogy akik tanácsot akarnak adni, mind el akarnak adni neked valamit.
2013. márc. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha okos lennél nem a véleményeknek hanem a tényeknek hinnél honnan tudod ,hogy ha mi valamit mondunk Pl: Vegyél x-et.

Abból te pár év múlva jól jössz ki?

2013. márc. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
43%
Szerintem a lakásvásárlás nem olyan rossz ötlet, de ha adót fizetsz, és beleszámítod az amortizációt, nem beszélve az adóról... hát alig marad valami. Ráadásul dolgozni kell vele (jó, nem olyan sokat, de pár órát mégis), és ha az albérlők lelépnek, nem fizetnek...elég problémás. Max tisztán évi 3%-ot hoz. Ennyiért szerintem nem éri meg, pláne nem 5 millió Ft-tal... Akkor már jobb magas hozamú papírokba fektetni. Viszont itt meg nincs kézzel fogható érték... szóval a kettő váltogatására szavazok.
2013. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!