Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Másodállásként érdemes estleg...

Másodállásként érdemes estleg ingatlan közvtítőként dolgozni? Csinálja valaki ezt a szakmát? Nem megélni akarok belőle csak egy kis plussz jövedelemnek gondoltam. Tapasztalat? Vélemény?

Figyelt kérdés
2009. szept. 15. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát mostanában nagy forgalomra ne számíts!
2009. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenbe érdemes belevágni, amiben látsz fantáziát és tudnád is csinálni!... :D


Azért arról jó tudni, hogy az ingatlanközvetítés nem könnyű szakma : rengeteg szervezést (tárgyalások ügyfelekkel, hirdetések intézése, földhivatali ügyintézés, ügyvéddel lebonyolítás, stb.) és utánajárást igényel... Nem tudom, hogyan lehetne ezt másodállásban csinálni?...

Arról nem is beszélve, hogy a jogszabályokat is (ingatlan adás-vétel, illetékek, adózás, ügyintézés, bejegyzés, stb.) naprakészen tudni kell, hiszen a Vevők és az Eladók az ingatlanközvetítőre támaszkodnának az ügyeik intézésében.


Az ingatlanközvetítés nem csak abból áll, hogy megbíz valaki a háza/lakása eladásával, én meg "felhajtok" neki egy Vevőt, ha létrejön az üzlet, akkor kapok x%-ot...


Mindenképpen bejegyzett vállalkozásra lesz szükséged hozzá és szakirányú végzettségre (ingatlanközvetítői).


[link]


[link]

2009. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam,hogy egy nagyobb ingatlan közvetítő cégnél helyezkednék el alkalmazottként.Hogy az idő elég lenne-e azt nem tudom, mert mint mondtam főállásban dolgozok, de laza a munkabeosztásom egyik héten kedd,szerda a másik héten kedd szerda péntek dolgozok.Szeretek emberekkel dolgozni szeretek szervezkedni,intézkedni és szerencsére elég jó beszélőkém van.Furcsa ilyet mondani,de nem csak a pénz miatt csinálnám.Heti 4-5 szabadnapom van és jó volna valami értelmes dologgal eltölteni.És hozzá teszem azt is, hogy épp lakásvásárlás előtt vagyunk és talán így könnyebben találnék az igényeinknek megfelelőt és okosabb lennék a témakörben.
2009. szept. 15. 16:13
 4/4 anonim válasza:
Főállás mellett mindenképp érdemes belevágni,ha látsz benne fantáziát és van motivációd. Valószínűleg az első 1-2 hónap csak ráfordítás lenne,de ennél a munkánál idő kell, hogy beérjen, utána már jön magától. Tapasztalatból mondom, ezzel foglalkozom. A legtöbb ingatlanos cégnél kell vállalkozói, ami azzal jár, hogy a minimális közterhet fizetned kell havonta, ami 57000 ft, akkor is, ha van bevételed, ha nincs. A vállalkozói ezzel jár.De 1-1 hely van, ahol nem kérik, pl. a Dr. Makkos Ingatlan Centrum. Itt össz-vissz az elején kb 20 ezer ft a belépési díj,de ezt visszaadják, amint sikerült eladnod egy ingatlant. Alá is iratnak egy papírt, amiben ez rögzítve van,tehát ha eladsz, nem szivatnak meg azzal, hogy nem kapod vissza. Persze ha nem adsz el és kilépsz, akkor buktad. De legalább vállalkozói nem kell. Fizetik a hirdetéseid a fizetős oldalakon, cégen belül ingyen telefonálhatsz. Gondold át, hogy van-e erős motivációd és ha igen, ne habozz. De persze mindenki maga dönt, csak jó indulatból mondom. Másik ingatlanosokat is megkérdezhetsz,kinél mi a tapasztalat. Én csak a sajátomat tudtam elmondani.
2013. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!