Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki tartozik nekem hogyan...

Valaki tartozik nekem hogyan tudom visszaszerezni a pénzem?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm 40000ft-al tartozik írtunk róla kölcsön adási szerződést 2tanúval úgy halottam közjegyzőhöz kell elvigyem a szerződést utána milyen intézkedések történnek? milyen gyorsan?

2013. márc. 15. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Lassan.

És akkor se biztos, hogy érsz vele valamit.

2013. márc. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szerzödés kötéskor kellett volna elmenni azzal akinek adtad a pénzt a közjegyzöhöz ezt hitelsítettni. Akkor ha átlépi a vissza adás dátumát akkor rögtön vihetted volna a szerzödésedet behajtó céghez és az már intézkedett volna.


ìgy egy pereskedés kezdödhet. Elsö lépés, hogy felkeresel egy ügyvédet. Ez sok ezer Ft-t ír egy felszólító levelet. ha erre nem reagál akkor esetleg még egyet. ha erre sem akkor jön a pereskedés. Ez sok sok pénzbe kerül, majd ha te megnyered akkor még bekaszírozz a a perköltséget is az adóstól az ügyvéd. ha akkor nem fizet ünként még mindig, akkor már a bírói végzés megy a behajtócéghez aki foglal amit csak tud.

Ez a pereskedés sok millióra is rughat, és ezt neked kell elöször megfinanszírozni, majd ha megnyerted a pert még az ügyvéd ráterheli ezt az adósra, de addig neked kell mindent fizetned mint felperes.(ha elveszíted akkor meg buktad ezt a pénzt is)


Èn a helyedben leülnék az adóssal beszélgetni és elmondanám ezeket neki, hogy is megy a jogi része, és hogy ott a szerzödésetek így te biztosan megnyered a pert, de neki ez kb 1 milló költségbe is lesz, és akkor már megy is a behajtó foglalni. Ebben az is szép, ha semmi ingóság semmi ingatlana nincsen , és nincs fizetése sem akkor majd akkor kaszíroznak a bahajtók amikor lesz fizuja, és abbol tiltják. egyszer lesz nyugdíja akkor meg abból, de kamatos kamattal.


ezt biztosan tudom, mert engem a volt férjem nem fizetett ki, csak vele az ügyvédem beszélgetett el, majd meggondolta magát, még a pereskedés elött. nekünk is volt papírunk a tartozásról.

2013. márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!!
2013. márc. 16. 00:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Minek ehhez ügyvéd meg milliós költség?

Ha van szerződés, akkor fizetési meghagyást kell kérni. Ennek 40e Ft esetén fix összege lesz, ez 6.000 Ft.

Ha a fizetési meghagyás jogerőssé válik, azaz nem mond ellen az adós 15 napon belül, akkor a jogerős fizetési meghagyást végrehajtási záradékkal kell ellátni, ez újabb 6.000 Ft. Ha ez megvan, akkor a záradékolt fizetési meghagyást a végrehajtási lappal megküldi az adós lakcíme szerinti illetékes önálló bírósági végrehajtónak (és soha nem "behajtó cégnek"), aki a végrehajtási törvény alapján elindítja a végrehajtást. Ez első körben fizetésletiltás, ha van munkahelye, gépjármű- és ingatlan megterhelése végrehajtási joggal stb. Az ingófoglalás - szintén a végrehajtási törvényben rögzítettek szerint - egy elég sokadik lépés. A végrehajtó költségeit a hitelező (végrehajtást kérő) előlegezi meg. Ennek nagysága kb. 20.000 Ft.

Ha peresedik az ügy, akkor plusz 6.000 Ft illetéke van, és kb. 2 hónappal hosszabb az eljárás.

2013. márc. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!