Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit kér el egy beszállító...

Mennyit kér el egy beszállító egy büfé alapanyaggal való ellátásához?

Figyelt kérdés
Ha pl. hétfőtől péntekig kell minden kora reggel beszállítania a friss árut.

2013. márc. 19. 11:25
 1/3 anonim válasza:
Ez attól függ, hogy milyen alapanyagokra van szükséged és mennyire. Ami szintén függ a büfé forgalmától és kínálatától. Javaslom, végezz számításokat! Ha meghatározod az eladni kívánt ételek és italok alapanyagait és utána nézel a nagykereskedői áraknak, akkor kapni fogsz egy hozzávetőleges értéket, amit aztán be kell szorozni a feltételezhető eladási mennyiséggel.
2013. márc. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia,

Elsősorban az a kérdés, hogy "sima" büfé, vagy melegkonyhás büfé? Mert ha a második, akkor nem igazán fogsz olyat (olyanokat) találni, akik kiszállítják neked az apró-cseprő dolgokat (is)... vagyis lehetséges, csak horror kiszállási díjat fogsz fizetni. Ha Pesten vagy még akkor is.

Nekem meleg konyhás büfém (étkezdém) van, java rész a fele dolgokat szállítják ki. Hús, zöldség, süti, pékáru, üdítő, műanyag tányérok, poharak. De amiért megyek 2 alkalommal egy héten (legalább) az a liszt,olaj, alufólia, folpack, szalvéta, cukor,felvágottak (mert a húsostól nem kérhetsz 40-50 kg szeletelt szalámit, párizsit) mirelit dolgok (ebből is pár kg-ok kellenek egy héten. Ahhoz, hogy ezt kiszállítsa egy cég, rendelnem kéne 15 e nettóért, azt is úgy, hogy 10 kg-s csomagok vannak. Minek rendeljek 10 kg zöldborsót meg zöldbabot, ha csak 2-2 kg-ra van szükségem? Érted? És ez így van még legalább 20 tételnél.

A másik: szeretem látni, hogy mit veszek. Általában sokkal olcsóbbak a tételek, ha én elmegyek érte, mert látom mi az akciós, akkor nyilván azt veszem (cukorból, lisztből, stb) és ez a különbözet már nagyon érezhető 1 napi vásárlásnál is, mert több ezer Ft lehet a különbség!


Egyébként általában nem kérnek pénzt, csak meg kell rendelned a kiszállítási limitet (5-30 e Ft/kiszállító cég) és általában ezek az árak magasabbak kicsit, mert beleépítik a benzin-, dolgozó-, stb költségeit.


Remélem tudtam segíteni.

ÜDv,

Anita

2013. márc. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Abszolút tudtatok segíteni mindketten! Köszönöm!


Anita:

Akkor az 5-30e Ft-ig terjedő összeget úgy vegyem, hogy ennyit kérne el havonta, ugye? (Az ő munkája gyakorlatilag az, hogy bevásárol nekem, s odahozza a büfébe, ami kb. 1 óra munkát jelentene naponta.)

2013. márc. 23. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!