Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem fizető cégnél hogyan...

Nem fizető cégnél hogyan tudnám elérni a legköltséghatékonyabban, hogy kifizessenek?

Figyelt kérdés
Grafikusként dolgozom. Egy hirdetésekkel foglalkozó cég közel 4 hónapja nem hajlandó kifizetni ilyen-olyan kifogásokkal. Beteg a pénzügyes, nem szabadult fel pénz a számlán stb. Szerződés nincs, alkalmi munkavállalás volt. Első kifizetésüket rendben rendezték felém és rendkívül segítőkészek voltak, de a második hónaptól kezdődően nem találtam őket túlságosan korrektnek, hazudtak össze-vissza, nem kaptam meg a megfelelő információkat a munkámhoz, melyet emiatt nem tudtam 100%-osan elvégezni, folyamatosan ellenőrizgettek, így végül kezdeményezésemre közös megegyezéssel döntöttünk, h nekik is jobb, ha nem dolgozunk tovább együtt. A hölggyel heti telefonkapcsolatban állunk, mindig ígérget, egyébként meg nehezen lehet elérni. Adósságbehajtó cég kb. a felét elkérné a követelt összegnek(nem mentem nagyon bele a keresgélésbe). Van valakinek ehhez hasonló tapasztalata? Esetleg megoldása?

2013. márc. 19. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:

szerződés hiányában elég nehéz lesz bizonyítani, hogy a követelésed valós. Gondolom teljesítési igazolás, vagy átvételi dokumentum sincs. Így a ráutaló magatartásra vonatkozó bizonyítékokat is tőlük kellene bekérned. Vagy házkutatás. De a bíróság nem kötelezheti őket arra, hogy hozzanak bizonyítékot arra, hogy átvették a munkádat. Ez vicces lenne.

Ezért lutri szerződés nélkül dolgozni. Szerződés + teljesítési igazolás.


Amúgy számlát adtál? Mert ha a számládat befogadta, akkor ráutaló magatartással elismerte a munka teljesítését.

2013. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én csak három hónapot buktam. Ennyi kellett, hogy rájöjjek, felesleges erőltetni. Többe került volna bármi jogi lépés.


Azóta tudom, veszíteni tudni kell. Persze a tanulság életre szól.

Nem szívesen mondom, de próbálj emelt fővel átlépni ezen a buktán. Tudom, nehéz, de ha nem, arra rámehet az egészséged. Már nem ver gyorsabban a szívem, ha rágondolok.

2013. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!