Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bankkártyás fizetés?

Bankkártyás fizetés?

Figyelt kérdés
Ahhoz, hogy vki bankkártyával a neten tudjon fizetni vmiért (jelen esetben futár díj), ahhoz kell a kártya szám és a biztonsági kód, ugye? Eladtam egy terméket és ugye megadtam a számlaszámomat h arra utalják a pénzt, és az e-mail címem is kellett. Az illető futárt küld a termékért. Most kaptam egy e-mailt, hogy sikeres bankkártyás fizetés zajlott le a futár felé. Miért én kaptam az e-mailt? Ugye csak azáltal, hogy a számlaszámot tudja vki még nem tud fizetni a kártyámmal??!!
2013. márc. 22. 16:35
 1/1 anonim ***** válasza:

A szamla es a kartya ket kulon dolog, bar osszefuggnek.

A szamlaszamodat barkinek megadhatod, mert csak ratenni tud penzt, levenni nem. Ha eladsz valamit, csak a szamlaszamot add meg, a kartyat NE. Amugy sem lehet kartyaszamra utalni, mert a kartya csak egy kulcs a bankszamladhoz. Tehat jol orizd ezt a kulcsot.

A konkret esetben ha te nem adtad meg a kartyaszamodat, akkor az e-mailben erkezett ertesites KAMU. Amugy tudtommal a bankok nem e-maileznek, csak sms-ben ertesitenek, ha elofizetsz a szolgaltatasra.

Szoval ha te eladtal valamit es csak a szamlaszamodat adtad meg, akkor biztonsagban vagy. Ha kartyas fizetesrol ertesitettek e-mauilben, akkor az kamu es valaki at akar verni teged. Ha jol ertettem a sztoridat.

2013. márc. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!