Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amerikából magánszemélyként,...

SGLT-1 kérdése:

Amerikából magánszemélyként, személyesen bármilyen értékű tárgyat, behozhatok vámmentesen vagy ott is van egy limit? persze nem kereskedelmi mennyiségben.

Figyelt kérdés

2013. márc. 23. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen nem. 22 EUR értékhatár felett ÁFA köteles, 150 EUR felett pedig még VÁM-ot is kell rá fizetni.
2013. márc. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Első válaszoló, megkérdezhetem, hogy ezt honnét szedted?

Én voltam kint nyáron, és nem úgy működött, ahogy te azt leírtad. Akkor szoktak megvámolni, ha nagyon feltűnő, hogy azokat a biz. dolgokat kint vetted. Pl. ha van nálad 2 laptop, az egyiket ott vetted, pl makbookot, vagy úgy gondolod, hogy kérésre hozol haza az ismerősöknek több iphone-t. Tehát a lényeg az, hogy ha szeretnél kint vásárolgatni mondjuk elektronikát (ez tényleg megéri, főleg az apple cuccok), akkor ne legyen belőle nálad 1-nél több, és ha teheted, akkor ne az eredeti csomagban hozd haza.

Kisebb dolgoknál (gondolok itt főként ruházatra)nem fognak szivatni. Engem sem állítottak meg a vámnál, igaz nem is volt semmi drága nálam, kb 500 dollár értékben hoztam haza dolgokat.

Nem vagyok teljesen biztos benne, de talán 1000 vagy 1500 dollárig vámmentesen tudsz hazahozni dolgokat gond nélkül.

2013. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

jav. macbook

Kérdező, egyébként mit szeretnél behozni?

2013. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2013. márc. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 2/


A hangsúly azon van, hogy nem fogtak meg. Amikor hazajöttél kötelességed lett volna a VÁMtisztnél jelentkezni és bevallani mindent. Vagy ha elkapnak akkor fizetni. Te megúsztad.


Az előttem szóló belinkelte, hogy mik az értékhatárok, HA:


"kizárólag az utas vagy annak családtagjai személyes használatára vagy ajándék céljára szánt árucikkekből áll,"

2013. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

2-es vagyok

Nem léptem túl a 430 eurós/kb 500 dolláros határt és mindent magamnak, illetve a családomnak hoztam ajándékba. A dolgok nagy része ruházat volt, kisebb elektronika, mint fényképezőgép, ékszerek és ajándékok.

Amikor pedig jöttünk át a vámon, senkit sem érdekeltünk, a két vámos nagyban el volt magában, ott beszélgettek. És senkit sem láttam volna, hogy odamentek maguktól, hogy megvámolják a dolgaikat, pedig biztos hoztak magukkal értékeket haza. Lehet, hogy papíron így vannak a dolgok, de azért gyakorlatban szerintem szabadabb.

2013. márc. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Megkaptam minden fontos infót!

2013. márc. 24. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!