Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért csak 18 éves kortól...

Miért csak 18 éves kortól vesznek fel diákmunkára?

Figyelt kérdés
Ugyebár az ember 15 évesen elmehet dolgozni (nyári munkára) szülői engedéllyel, 16 éves korától meg nem kell hozzá szülői engedély. De miért van az, hogy a legtöbb diákmunkára csak 18 éves kortól vesznek fel? A múltkor is nézegettem az egyik diákszövetkezet honlapját, nem találtam olyan munkát, ahova ne 18 éves kéne! Még a szórólapozáshoz is odaírták, hogy 18 éves kor a követelmény, plusz az érettségi. Nem tudnék szórólapot osztogatni érettségi nélkül, meg 16-17 évesen?
2013. márc. 24. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
16-17 évesen más feltételekkel dolgozhatsz, lehet hogy nem akarják azokat figyelembe venni.
2013. márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mások a feltételek, sokkal bonyolultabb egy 16-17 évest alkalmazni mint egy 18 évest. Adódhatnak olyan munkák is ahol éjszaka kell dolgozni oda meg 18 év alattit nem lehet beosztani.

Én amikor 18 lettem akkor lettem végzős a gimiben és akkor mentem el árufeltöltőnek a Tescoba, és hétvégén éjszakai műszakra osztottak be engem péntek este meg szombat este kellett mennem, hétköznap meg délután suli után mentem be dolgozni de akkor csak keveset, amikor szünet volt akkor is éjszakára osztottak be, mert az áruk nagyon nagy részét akkor pakoltuk ki, meg sokszor kellett polcokat, rendezni, meg a raktárban is volt mit csinálni, és minden számukra olcsó munkaerő jól jött. Ez az egyik ok.

A szórólapozás meg lehet másfajta jellegű is, lehet hogy borítékolni is kell előtte egy irodában meg rendezgetni dolgokat, meg ugye van egy ismerősöm ő egy takarékszövetkezetnek segít be az ilyenekbe, borítékolás, meg akik helybe vannak házhoz is viszi a címzetteknek, és mivel komolyságot igényel az a munka, ezért is kérik hogy legyen 18 éves az illető meg legyen érettségije mert akár egyetem mellett ezt is csinálgathatja.

2013. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Persze, megértem hogy éjszaka, meg pénztárba csak 18 éves kor felett lehet dolgozni. De nekem már 1 éve van szerződésem a Tesco-hoz, a Rébusz iskolaszövetkezeten keresztül, arra szerződtem, hogy árufeltöltő leszek, és az lehetek 16 éves kortól! És EGYSZER SEM hívtak... viszont akivel beszéltem, aki már elmúlt 18, őt hívták dolgozni...
2013. jún. 29. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!