Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » NIncs semmilyen jövedelmem,...

NIncs semmilyen jövedelmem, mit kaphatnék?

Figyelt kérdés
Miután el mentem gyesre,nem vettek vissza a munkahelyemre,majd el végeztem egy tanfolyamot,amita munkagyi támogatott,jelenleg nem kapok semmilyen jövedemet,mivel párom dolgozik...sajnos a jövedelem kevés de ezt nem veszik figyelembe,nem jár munkanélküli sem,sem segély sem semmi...szeretnék menni dolgozni de munka lehetőség sincs.

2013. márc. 24. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon sajnállak, de ki fizessen téged, ha nem dolgozol? Azt is megértem, hogy ott ebben a pillanatban nincs munkalehetőség. Akkor viszont neked kell menned a munka után, dolgozz és akkor pénzt is fogsz keresni. Tudom, hogy ez nem könnyű, de azt sem lehet, hogy minden otthonülőt csak úgy fizessen az állam. Egy darabig fizet valamit, azután nem.
2013. márc. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Attól, hogy a párod dolgozik, te még kaphatnál álláskeresési járadékot, ha - ahogy írod - a gyerek születése előtt volt munkahelyed, és munkaviszonyod. Amit írsz, hogy semmilyen jövedelmet nam kapsz, mert a párod dolgozik - az az aktív korúak ellátására vonatkozik szerintem, amit az önkormányzat ad.. mint segélyt.
2013. márc. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Először is menj a Munkaügyi Bíróság ügyfélszolgálatára, mert nem olyan régen van, hogy nem kötelező visszavenni GYES utáni kismamákat. Tehát esélyes, hogy ottan törvénytelen volt a dolog, és akkor kártérítési pert indítsál, gyorsan mennek a munkaügyi perek.

Azután a Munkaügyi Központba jelentkezz be álláskeresőként. Mi ez a hülyeség, hogy nem jár onnan semmi? Igenis jár. Amikor már nem jár, mert elteltek a jogosultsági hónapok, akkor az ottani végpapírral bemész az önkormányzathoz, és ott igényelsz foglalkozást helyettesítő támogatást.

És megkérdezed minden helyen, hogy mi az, ami jár Neked. És mindent megigényelsz.


Ezt minden hivatalban el kellett volna mondják Neked.

Kiket kérdeztél eddig?

2013. márc. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Először i köszönöm szépen a válaszodat,és a segítségedet. Voltam amunkaügyi központban,folyamatosan járok jelentkezni is,vagyis regisztrálva vagyok,de semmi pénz nem jár. Ma megint megyek,már izgulok is egy kicsit remélem sikerül valamit intéznem,és voltam a polgármesteri hivatalban is ott is azt mondták semmi nem jár,mivel a párom jol keres. Folyamatosan keresem a unkát,nincs olyan nap hogy ne nézzem az állás lehetőségeket,küldöm az önélet rajzokat,van ahova személyesen megyek,és.....pénzügy számviteli ügyintéző tanfolyamtom végeztem,ezen kívűl 3 év gyakorlati időm van könyvelésben is. döbbenet hogy ennyire nimcs lehetőség,már közmunkára is fel íratkoztam csak hogy jövedelmet szerezzek...remélem mihamarább alakul valami.
2013. márc. 26. 09:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, hát pedig az első 3 hónapban jár a Munkaügyi Központban, és az FHT is jár az önkormányzattól.

Ezek a Te jogodon járnak függetlenül attól, hogy van-e valaki, aki eltart.

Nincs is a kérdőíven olyan, hogy mennyi az egy főre jutó jövedelem...

Budapesti vagy?

2013. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem házasodtatok össze akkor nyugodtan mondhatod, hogy egyedülálló vagy. (Hivatalosan ez igaz is.) Az aktív korúak ellátása járna elvileg.

Közmunkát is annak adnak akinek jár ez az ellátás.

2013. márc. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!