Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy átlag ember mennyi pénzt...

Egy átlag ember mennyi pénzt költ el élete során?

Figyelt kérdés
Gondoltam hátha van valakinek közelítő becslése vagy aki foglalkozik ilyen statisztikával.

2013. márc. 25. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 22 millió Ft-ot.
2013. márc. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés jó, bár eléggé lehetetlen is. Mikor én születtem 2 Forint 70 fillér volt a kenyér, agg koromra ha megérem, jó ha öt számjegy alatt megússzuk. Mert ugye abban simán megegyezhetünk, hogy a Forint mindannyiunkat túl fog élni, ugye? :)

A mai reál viszonyokhoz képest, nominál értékben kifejezve, én nagyon kevésnek érzem a 22 milliót. Évi egymillió még egyáltalán nem sok egy kereső számára, és ezek még csak az aktív évek. Nyugdíj pedig, ha van, kb. 10 év alatt 6-8 millió.

2013. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Inflációval korrigáljunk vissza mai árfolyamra? Tehát számolhatunk inflációval, de a végén vezessük vissza a mai árfolyamra, a kérdező sem arra kíváncsi, hogyha 30 év múlva 5000 forint lesz egy kiló kenyér, akkor abból hogy kell kiszámolni.


Egy ember olyan 40-50 ezer forint értékű ételt eszik meg egy hónapban. Kétszer vesz ingatlant, egyszer mondjuk lakást (6 millióért) és házat (15 millióért). Kocsit cserél háromszor, mondjuk 2, 3 és 4 millióért. Nyaral kétévente (beleszámítva a csövest, aki sosem és a gazdagot, aki sokszor) alkalmanként 300 ezerért, az évente 150. Gyerekkora során elver egy csomó zsebpénzt, magamból kiindulva 18 éves koráig olyan fél millió forintot. Gyerekként ugye ezen kívül nem igazán költ. Tegyük fel, hogy nem halmoz fel megtakarítást és a gyerekeinek nem tesz félre semmit az életkezdésre (mint a legtöbben). Közlekedésre (ha nem biciklizik, vagy gyalogol), költ átlagban havi 10 ezer forintot (ha bérlete van, kevesebbet, ha autója kicsivel többet). Elkölt a szórakozására, hobbijára havi 15 ezret. Rezsire a saját részére elkölt havi 20 ezret.


Ezeket mondjuk műveli 20 éves korától 65 éves koráig. Utána még él 10 évet, amikor már ingyen utazik, nem nyaral, de még eszik és fizet rezsit és van hobbija.


Fél millió (gyerekkor). 30 millió forint ételre az élete során. Rezsire 13 milliót. Hobbira, szórakozásra (bármi, ami nem létszükséglet) 10 milliót. Utazásra 6 milliót. Ingatlanra 18 milliót. Autóra 9 milliót. Nyaral 7 millióért.

Ez összesen 93,5 millió.


Csillió dologgal nem számoltam, ez csak egy nagyságrendi dolog. Biztos van aki csak 50 milliót költ és olyan is, aki elver párszáz milliót az élete során és fel sem tűnik neki.

2013. márc. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mai reálértéken számolva kb 82 milliót (nettó átlagbér * 12 hónap * 40 év keresete + átlagnyugdíj * 12 hónap * 20 év nyugdíjaskor).


Persze van aki nem dolgozik, van akinek nincs nyugdíja, van aki korábban/később hal, van akinek befektetéséből jön a pénz, de ekörül lehet az átlag.

2013. márc. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Linkoln ***** válasza:
Ha nagyon szerényen élsz, akár 22 millióból is kijöhetsz, de az tényleg nagyon szerény. 50millióból már el lehet lenni, 82 meg elég jó, csak ugye az igények magasabbak.. :D Ha nincs más ebből kell alább adni.
2013. ápr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Köszönöm! Főleg 3.

Ilyesmiken gondolkoztam, meg lottó, átlag kereset. Akkor egy kényelmes élethez 100 millióval, 45 aktív évre lebontva kb évi kétmilliiii MI? ez 2013-as komment.

Akkor 2013.Jan.1.- 2021.Dec.31.-ig 120,30%-os Infla, tavaly 22,5%.

Akkor évi 5.388.888ft

Az egy élet során már nem 100M, hanem 242M. Ami nekem ugye Nettóban kéne.

(én ugye nyugdíjjal nem számoltam, úgyselesz)

Akkor nézzük a B opciót "50M-ből már el lehet lenni" .

Az most évi ~2.7M Netto *45év=121.5M /Fő -

Ez így még reálisnak is mondható. Tanárok most mennyit is kapnak?

...

2023. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!