Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiből él meg 2 fő 2013-ban...

Mennyiből él meg 2 fő 2013-ban? (kaja, rezsi)

Figyelt kérdés

22éves fiú vagyok. Haverommal albérletbe költöznénk.

Az albi 35ezer+rezsi lenne.

Ti mennyit költötök kajára, és rezsire? Főképp a kaja rész érdekel. Nem dohányzunk, nagyjából mindent megeszünk.

Alap kajákat pedig el tudunk készíteni, szóval nem áll tőlünk távol a konyha.

Én olyan 55ezer forintra gondolok havonta/fő, amiben az albérlet, a rezsi, és a kaja is benne van.

Elég ez 2013ban?



2013. márc. 25. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:

az albi 35+rezsi per fő vagy összesen? mekkora és milyen a lakás? rezsi alatt az extrákat is érted, mint (mobil)internet és tévé? azokat is te fizetnéd vagy az nem tartozik a kérdéshez?


Ha 35+rezsi/fő, akkor esélytelen, ha összesen és rád a fele esik, akkor is necces. Csak kajára számolj minimum napi 800-1000 forintot (magadnak) és akkor nem kell 4 napig ugyanazt enned és még a buli utáni gyros is belefér.

2013. márc. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47000 Ft
2013. márc. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi is ketten vagyunk, a kaja 30-40.000-ből jön ki havonta.

De sosem éhezünk és ha megkívánunk egy pizzát, akkor simán azt veszünk vacsorára. Ha beosztósabbak vagytok, talán egy 10-est lehet spórolni rajta. De találjatok egy olcsó boltot ahol vásároltok majd, mert ezen is sok múlik.

2013. márc. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi a rezsi. Nekünk 3 szobás albérletben (3 ember) összesen 35-40 ezer forint mindenestől (gáz, víz, villany, közös költség). Ez fejenként legyen 17,5. Az albérlet ugyanennyi fejenként.

Kajára olyan 35-45 ezer fejenként, ha nem hozol otthonról ételt ami elég a hét feléig, meg nem muszáj minden reggel venned egy péksüteményt, vagy délután hazafelé jövet.


A költésed inkább a 70 ezerhez áll közelebb, mint az 55-höz.

2013. márc. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

58m2-es tégla.

35ezer+rezsi ez két főre oszlik meg.

rezsibe jöhetnek az extrák is, a netet tudom, hogy 2500, de az áram, a gáz, és víz költségeivel még nem vagyok tisztában. 15-18ezerből kijönnének ezek? Szerintem ki kellene.

És akkor így legyen 55 ezer az albérlet+rezsi. ez 27500Ft/fő

Naponta én is úgy gondolom, hogy két ember 2ezer forintból elvan. De nem szeretnénk a hasunkon sprórolni, de azért a minden napi pizza, meg hasonlók se kellenek. Csak úgy egy átlagos étrendet kialakítani.

Így jött ki nekem az 55ezres fejenkénti költség. De számoltam arra is, hogy esetleg 60körül lesz.

2013. márc. 26. 13:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi hárman lakunk 72 m^2-en, a villany havonta 12 ezer körül van (mondjuk 3 számítógép megy, és hetente 2-szer mosok 3-4 adagot). Tehát nektek kijöhet 8-ból.


A víz havi 4-5 ezer, fával fűtök, ez havi szinten kb. 30 ezer. A vizet, ha létszámarányosan vesszük... nektek lehet olyan 3 ezer...

Lakásban a fűtés olcsóbb akkor lehet, ha egyedis, és nem szélső lakás... fűtési szezonban 25-30 ezer körül akkor is számolhatsz alsó hangon...


Ha átalányt fizetsz, akkor kb. 14-15 ezer/hó.


Ha a net 2.500, akkor ez eddig 27-28 ezer + a lakbér, az 63 ezer...


És akkor ebben nincs benne sem a TV, sem a közös költség, sem az esetleges szemétszállítási díj. Ez legyen max 20 ezer.


Tehát eddig 41-42 ezer/fő... és akkor még nem ettetek... napi ezres erre elég kb. fejenként, ha odafigyeltek, mire költetek, mire vásároltok. Tehát eddig 72 ezer/fő.


És ez az alap... Plusz a kaján kívül számolj még tisztálkodó-, és tisztítószerekkel is... Plusz legyen némi tartalékod ruhára is... ha nem is vagy nagy igényű, de alsónemű kell, és néha a cipő, nadrág, kabát is tönkremegy...


Illetve legyen pár ezer pluszban, ha esetleg megbetegednél, legyen gyógyszerre.

2013. márc. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!