Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » ! órás munkaszerződésem van,...

! órás munkaszerződésem van, nekem kell fizetni a TB-et?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy buta vagyok. (Mentségemre legyen szólva első munkahelyem). Eddig alkalmi munkavállaló voltam, kaptam az APEH-nál csekket, amit rendre fizettem is. Most azonban nem tudom, hogy kell e még, mivel április 1-tól 4 órás vagyok.

2013. ápr. 2. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Fogsz kapni az APEH-től (pontosabban most már NAV-tól) levelet, hogy be lettél jelentve munkaviszonyba, és nem kell tovább fizetned. Áprilisban még mindenképpen kell, mert mindig az előző havit fizeted. Májusban viszont már nem.
2013. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ, én is így matematikáztam. Inkább fizessen az ember mint ne. Saját maga érdeke.
2013. ápr. 2. 23:01
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy buta, honnan is tudná az ember ezeket? :) Én sem tudtam csak mikor belekerültem.


Szóval: a tb-det március 31-ig kell kiszámolnod (és április 12-éig kell befizetned a csekket), de április 1-től már biztosított vagy, tehát nem kell fizetned áprilisra már semmit!


A NAV nem küld levelet arról, hogy nem kell fizetned, ha a cég bejelentett, akkor automatikusan biztosított leszel, és a NAV a rendszerben rögzíti. Nekem ügyfélkapum van, és itthon le tudtam ellenőrizni, hogy tényleg bejelentett a cég.

2013. ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Első vagyok. Én amikor munkahelyem lett, kaptam a NAV-tól levelet, hogy X időponttól megszűnt a kötelezettségem az egészségbiztosítási járulék fizetésére. Nem azonnal küldték, hanem pár hónappal később, van némi csúszás a rendszerben. Ettől függetlenül áprilisra (a május 12-ig esedékes csekket) már nem kell fizetned.
2013. ápr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, én kétszer voltam ebben a cipőben, nekem a NAV sose küldött semmit még hónapok múlva sem. (Lehet spórolnak már ezen is). De azért nem árt ellenőrizni kérdező, hogy tényleg bejelentenek-e (remélem igen).
2013. ápr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most látom hogy hibásan írtam. 4 órás, de köszi a válaszokat.
2013. ápr. 3. 00:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Szívesen :) De írtad a 4 órát a végén. :)
2013. ápr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tényleg; fáradt vagyok. :)
2013. ápr. 3. 00:17
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem kapsz a NAV-tól levelet, sőt, érdemes neked is bejelenteni, hogy munkaviszonyod lett, és nem kell fizetned. Ez a bejelentés nem kötelező, viszont ajánlott, mert - bár egyablakos rendszer van, meg minden... - néha simán előfordul, hogy ennek ellenére folyton előírják a kötelezettséget, és hátralékként jelentkezik a folyószámládon. Ez csak akkor derül ki, amikor mondjuk szja-t akarsz visszaigényelni, és nem adják, mondván, tartozol nekik. Utólag sokkal nehezebb ezt rendezni.


Amúgy a 2. jól leírta.

2013. ápr. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2013. ápr. 3. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!