Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzügyi területen milyen...

Pénzügyi területen milyen alapadatokkal, információkkal kell manapság tisztában lenni?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen most kezdtem el a pénzügyi és számviteli ügyintéző képzést és szeretnék tisztában lenni alapfogalmakkal vagy éppen számszerű értékekkel, ami a mindennapi élethez elengedhetetlen a szakmában. Például, lehet kínos rám nézve (annak érzem), hogy egy HVG értelmezése sokszor komoly fejtörést okoz.. miszerint, nem közgazdasági középiskolába jártam és sosem foglalkoztam ilyesmivel.

18/L



#adatok #fogalom #pénzügy #pénzügyi terület
2013. ápr. 4. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Pénzügyi-számviteli ügyintéző?

Az egyik legfontosabb biblia ezen a területen maga a számvitel - legalább - alapjainak ismerete. Minden elismerésem a Tied, ha "alapképzettség" nélkül nekivágtál.

Nem hiszem, hogy ennél az oktatásnál az alapoknál fogják kezdeni, és ha igazam lesz, akkor bizony "megkínlódsz" vele.

A törvények értelmezése még jó ideig gondot fog okozni, ugyanis át kell állni egy "másfajta" gondolkodásra ehhez. Itt még egy vesszőnek is nagy jelentősége lehet.

Igazán a gyakorlatból fogod megtanulni a szakma kb. 50 %-át.

Akkor már nem fog fejtörést okozni, ha ismerni fogod azt az ezerféle jogszabályt, ami ehhez kell:)


És igaza volt az előttem szólónak, tényleg a tanfolyamon fogják megtanítani (jó esetben) azt, amire szükséged lesz.

Majd menet közben megérted, hogy miért...


Sok sikert!

2013. ápr. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, a számvitel lesz ami nehéz.

De van egy oldal, ami szerintem segít: [link]


Érdemes átnézni.

2013. ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Számviteli törvény

Államháztartási törvény

Tőkepiacról, hitelintézetekről szóló törvény

Magyar Nemzeti Bankról szóló tv

Európai Kp-i Bankkal kapcsolatos dolgok

Uniós pénzügyekkel kapcsolatos dolgok

Nemzetközi Valutaalappal kapcsolatos dolgok

2013. ápr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ne várd, hogy ezeket mind megtanítsák a tanfolyamon, nem lesz rá idő. Én két egyetemet végeztem hozzá. Akkor fogod tudni normálisan megtanulni, ha majd nap mint nap ezzel foglalkozol munka közben.
2013. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!