Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Táppénz alatt köteles vagyok...

Táppénz alatt köteles vagyok a betegség okát megmondani a munkáltatómnak?

Figyelt kérdés

#Munkajog-betegség
2013. ápr. 7. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, a táppézes papíron van egy kód, de az sem a konkrét betegséget jelenti.
2013. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A betegség okáról információt kérhetnek, illetve azt is ellenőrizhetik hogy a táppénz alatt otthon tartózkodsz-e. Nálunk külön team van erre,akik meglepetés szerűen ellenőrzik a táppénzen lévő dolgozókat.

Ezt törvényileg a munkáltató megteheti,és nem értem miért kell eltitkolni a betegséget. A túlontúl titkolózás mindenhol gyanút szül.

2013. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló, én kétlem, hogy ez törvényes legyen.


Amit a munkáltató tehet az az, hogy visszaélés gyanúja esetén vizsgálatot kérnek az OEP-től, de az kizárt, hogy a nyakára járhassanak és ellenőrizhessék a munkavállalót.


Arról nem is beszélve, hogy a keresőképtelenség nem feltétlenül jelenti azt, hogy otthon kell lenni az ágyban.

Egyrészt betegeskedsz máshol is vagy aki egyedülálló, annak szükségszerűen ki kell mozdulni, hogy ellássa saját magát.

2013. ápr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én sem fekvő beteg vagyok, kijárhatok. Azért nem szeretném, ha az én bajomon csámcsogna az egész cég. Nem kezelik diszkréten az ilyen infókat.
2013. ápr. 8. 19:37
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. ápr. 8. 19:37
 6/7 anonim válasza:

Összefoglalva:


A munkáltatónak is és az OEP-nek is joga ellenőrizni a munkavállalót, hogy ténylegesen keresőképtelen (vagyis az orvos kiírta), továbbá keresőképtelensége alatt betartja-e a szabályokat (kimenő), de azt, hogy pontosan mi a baja, nem, ott meg kell elégedjen a kóddal, ami az orvosi naplóba, s a táppénzes papírra kerül.

A munkáltató kérhet felülvizsgálatot is abban az esetben, ha a munkavállaló tartósan betegállományban van. Ez a felülvizsgálat viszont nem a betegség megnevezésére vonatkozik.

Konkrét kérdésre válaszolva: a munkavállaló nem köteles megmondani a betegséget, s a munkáltatónak tilos azt megkérdezni.

2013. ápr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A munkáltató ilyet nem ellenőrizhet!

Hogyan is ellenőrizhetné? Kimegy a főnököd és megvizsgál? :-)

2013. ápr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!