Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy elég érdekes sztoriba...

Egy elég érdekes sztoriba csöppentem bele a munkaügyi regisztráció kapcsán, hozzáértő emberek segítségét várom, kérdés alul! Lehet ezt így?

Figyelt kérdés
Nappali tagozatos főiskolai hallgató vagyok. Találtam magamnak futár munkát, de a munkáltatóm úgy szeretné ezt megoldani, hogy jelentkezzek be munkanélkülinek, és akkor valami pályakezdő támogatást fel tud rám venni. Nos ez így rendben is van, de a munkaügyi központban azt mondták, hogy nem regisztrálhatnak, mert ugye nappali tagozatos hallgató vagyok. Mi lehet erre a megoldás? Váltani iskolában nem tudok, mert csak augusztustól van kérvényezési időszak, de a munkát sem szeretném elhalasztani. Ha azt mondom be, hogy nincs nappali jogviszonyom, akkor mekkora a lebukás veszélye? és ha lebukok lehet valami következménye?

2013. ápr. 17. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Más megoldás nincs, vagy otthagyod az egyetemet, vagy megbeszéled a munkáltatóval hogy keressetek más megoldást erre.

Nem véletlen akarja hogy pályakezdő legyél mert akkor az sokkal olcsóbb neki. Ha nappali tagozatos vagy az egyetemen akkor nem jelentkezhetsz be munkanélküli9nek, azt megtudod még oldani hogy átmenj levelezőre, mert akkor már mehetsz munkanélkülinek. Vagy döntsd el hogy mit akarsz, befejezni nappalin az egyetemet vagy dolgozni. Mert a kettő így nem fog működni. És amúgy hiába mondod azt hogy nem vagy nappali tagozaton mert ennek utána tudnak ám nézni és ugye ha jár a családi pótlék meg a diákkedvezmény, plusz fizetik a TB-det akkor ez már épp elég indok rá hogy utána nézzenek hogy mi van a hátteredbe és akkor egyből kiderülhet hogy hoppá te fősulis vagy.

2013. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2013. ápr. 18. 09:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne kockáztass.


A leendő munkáltatód kap x ideig egy csomó pénzt utánad, töredékét megkapod te.

Lejár a támogatási időszak szerinted megmaradna a munkahelyed azután is?


Szerintem nem, járj a fősulira. Ha meg kockáztatsz,és lebuksz alapjáraton kizárnak x időre mindenből (támogatás,ingyen képzés stb )

Ismerve az ország munkaügyi helyzetét, ezeket inkább ne lődd ki.

2013. ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!