Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Autómat manipulált kilométer...

Autómat manipulált kilométer órával vettem meg. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

2007. márciusban vettünk egy Renault Laguna II. autót, 4 évesen, 72.000km-el. Mi mentünk vele a mai napig még 80.000 km-t. Az autó motorikusan teljesen tönkrement.

Egy ismerőstől kaptunk egy tippet, kérdezzünk utána alvázszám-alapján egy Renault szervízben, hátha van róla infó. Volt is, 2 éves sem volt még egészen az autó, mikor már 118.000km volt benne, ez volt az utolsó szervíz bejegyzés. Elévült már az ügyem?



#csalás #kilométer óra vissza tekerés
2013. ápr. 19. 18:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
MINDEN HASZNÁLT AUTÓT VISSZATEKERT ÓRÁVAL ÁRULNAK. Ja, igen, tudom, vannak csodák. Igen, valóban vannak. Sok jóra ne számíts...
2013. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
6 évvel később? Semmit nem tehetsz az ügyben.
2013. ápr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én azt tudom, hogy a visszatekerést a törvény több éves börtönnel sújtja. Nem biztos, hogy elévült. Nézz utána.
2013. ápr. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ezt szeretném megtudni, hogy mennyi az elévülési idő. Tud valaki biztosat?
2013. ápr. 20. 10:09
 5/20 A kérdező kommentje:

Ha esetleg elévült, akkor megtehetem a következőt?

1. Papírokkal irány a rendőrség és feljelentést teszek. A papírok alapján vagy az első tulaj (egy cég) vagy a kereskedő tekerte vissza.

2. Ha lefolyik a vizsgálat és megállapítják, ki a tettes, nem mehetek a bíróságra perelni, mert már elévült, de az ügyvédem esetleg írhat egy levelet a hunyónak, hogy a helyi újságban megírják a történteket, gondolja át, mennyit ér meg neki a neve.

2013. ápr. 21. 07:20
 6/20 anonim ***** válasza:

1., Megteheted, ismeretlen tettes ellen fog indulni nyomozás, amit kb. 6-12 hét múlva zárni fognak -természetesen eredménytelenül


2., Ezt is megteheted, csak ne lepődj meg, ha az ügyvéded majd kap egy idézést rágalmazásért...

2013. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves Előző!


Nem értem, miért mondod, hogy eredménytelenül zárulna le. Az első tulaj egy cég volt, aki márkaszervizbe vitte az autót 2 évesen 118.000km-el. Ha ő tekerteti vissza, akkor feltételezem, ennél nem kevesebbre. Itt szerintem a kereskedő a hunyó. Az első tulaj egy adásvételivel igazolni tudja magát, hogy ő mennyivel adta le az autót. Mivel én már a kereskedőtől 72.000km-el vettem, így az ő tulajdoni ideje alatt következett be a változás. Ennyi. Ha ezt pedig a rendőrség nekem egy papírra leírja, mellé persze azt is, hogy ezzel már keresetet nem nyújthatok be a bíróságon, nekem elég.

De én ezt egy újságban miért ne jelentethetném meg? Attól, hogy elévült, attól még igaz, megvan a tettes is. Nem állítanék valótlant, szóval senki sem rágalmazna senkit sem.

Vagy nem gondolkodok logikusan?

2013. ápr. 22. 11:17
 8/20 anonim ***** válasza:

De igen, logikusan gondolkozol.

Az a logikátlan, hogy a válaszoló részéről a rágalmazás felmerül, amikor ismeretlen tettes ellen indul a nyomozás...

2013. ápr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem gondolod logikusan.


Te kerek perek azt, hogy XY KFT. visszatekerte a kocsidban az órát akkor írhatod le nyilvánosan, ha pl. erről jogerős bírósági végzésed van.


Az, hogy a rendőrségen nyomoztatsz (nem fognak nyomozni, sőt, megkockáztatom helyből elutasítják a bejelentésed és átirányítanak a bíróságra polgári perre) semmit nem ér. Ha végigviszel egy polgári pert, amit valami csoda folytán meg tudnál nyerni, akkor és csakis akkor jelentethetnél meg ilyesmit. Minden más esetben ez rágalmazás és téged jobban meg fognak büntetni, mint a csaló kereskedőt.

2013. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Aha, szerintem meg te nem gondolkodsz logikusan.


A km óra tekerés az bűncselekmény, annál pedig a rendőrség nyomoz. Itt egyszerű a helyzet, két lehetséges elkövető van és a köztük lévő adásvételi szerződésen lévő km óra állás dönti el. Ennyi. Szóval a rendőrség megállapítja, ki a tettes, de nem tud feljelentést tenni, mert az ügy elévülése miatt bíróságon már nem lehet kártérítést követelni. A bíróság a büntetés mértékét határozná meg egyébként szerintem.

De attól még a tettes megvan és ha berakom az újságba, azzal nem követek el semmi rosszat. Neki viszont a boltja jó eséllyel tönkremegy.


Én sem tudom a biztosat, de szerintem ez a jobb érvelés. Ismerd el, ha nincs igazad, ne okoskodj.


Egyébként is én kérdeztem, ha nem tudsz biztosat, minek írogatsz hülyeséget.

2013. ápr. 22. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!