Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Céges telefonügy: A szolgáltat...

Céges telefonügy: A szolgáltató általi alapdíj emelést követően a cég által vállalt keretösszeg nem változott, tehát havonta 1100Ft-ot kell befizetni minden dolgozónak, mert van céges telefonja. Ez jogszerű?

Figyelt kérdés

Az alapdíjat 2500ft-ról 3600-ra emelte a szolgáltató. A cég eddig 2500 ft keretösszeget (alapdíj, mely részben lebeszélhető) vállalt a mezei dolgozóknak. Aki e felett telefonált, az fizethetett (szabályzat is van róla).

Most viszont a különbözetet nekünk kell fizetni.


Jogszabályi részt tud valaki? Mert én hiába bogarásztam...



2013. máj. 5. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Az kérdés,hogy a telefont, miért kapjátok. Ha a munkakör része, hogy kell használni akkor csak abban az esetben kérhet pénzt, ha magáncélú hívásokat is kezdeményezel. Amennyiben a telefon nem a munkádhoz van, hanem csak juttatás és egy bizonyos keretig fizetik akkor jogszerű, hogy fizetni kell.

51. § (1) A munkáltató köteles a munkavállalót a munkaszerződés és a munkaviszonyra vonatkozó szabályok szerint foglalkoztatni, továbbá – a felek eltérő megállapodása hiányában – a munkavégzéshez szükséges feltételeket biztosítani.


(2) A munkáltató köteles a munkavállalónak azt a költségét megtéríteni, amely a munkaviszony teljesítésével indokoltan merült fel.


Ezt a Munka Törvénykönyvéből másolta. Ezek szerint,ha a telefont csak a munkádhoz használod, akkor neki kell állni minden költséget. Ha másra is akkor jogos, ha pénzt kér

2013. máj. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A telefont elsősorban a munkaköröm miatt használom. Szoktam rajta magánbeszélgetést is folytatni.


Ami engem zavar, hogy magát az alapdíjat sem fizeti meg teljesen a cég (alapítvány) - hanem havi 1100ft-ot áthárít rám.

Amit írtál az jogos. Csak a helyzet fura.

Így gyakorlatilag az is fizet a céges telefonért, aki csak cégen belül (ingyen) beszélget, hiszen az alapdíjból 2500-öt fizet meg a cég, a többit meg a dolgozónak KELL kifizetni. Ez az, amivel nem értek egyet.

2013. máj. 7. 09:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Így viszont ez teljesen jogszerűtlen, hogy még nektek kell fizetni, mert használod a telefont. Szóvá kellene tennetek!
2013. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!