Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha most kaptam...

Mit tehetek ha most kaptam egy fizetési felszólitást a biróstól T-Mobil taartozásról, de előtte 1,5 évig hozzám sem szóltak. Februárig fizetgettem nekik, de utána munkanélküli lettem. Ebben az esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi mást nem tudsz tenni : FIZESS!

Minél előbb, annál kevesebb +kamat és +büntetés jön rá a tartozásodra...

Ha kiadják a tartozásodat behajtócégnek, akkor az ő munkadíjukat is fizetheted...

Vagy ha végrehajtónak adják át, akkor fillérekért fogják elárverezni az értékeidet... :-[

2009. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mikor munkanélküli lettél, azt hitted, hogy attól, mert nem jött felszólítás, már nem tartozol?? Hihetetlen milyen emberek vannak!


Az előbb szóló jól írta, inged-gatyád rámegy, ha nem fizetsz, a szomszédunkból nyáron vittek el minden mozdítható tárgyat, T-Mobil tartozás miatt.

2009. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Egy "minta" a bíróságnak címzett válaszodhoz:


Tisztelt Bíróság!


A 2009. szeptember xx. keltezésű, Pk.xxxxxx/2009/x-es számú Fizetési meghagyást a t. Bíróságtól megkaptam.

Ez úton jelentem be a nyitva álló határidőn belül, hogy jelen fizetési meghagyást ELLENTMONDÁSSAL kívánom megtámadni, és egyben kérem a jogosultat az ügy peresítésére - vagy nekem igazat adva a bírósági érvényesítés visszavonására.

Teszem mindezt azért, mert jogosult az elmúlt 19 hónapban (2008 februárjától) jelen fizetési meghagyás kézbesítéséig egyéb igazolható módon meg nem keresett a fizetési meghagyásban rögzített összeggel kapcsolatosan, így hivatkozva a 2003. évi C (az Elektronikus hírközlésről szóló) törvény 143. § (2) bekezdésére kérem az érvényesíthetőség elévülésének megállapítását.

A hivatkozott törvényhely szerint "Az előfizetői szerződésekből eredő igények egy év alatt évülnek el." A jogosult - mint már jeleztem - számomra az elévülés megszakításához vezető megkeresést felém nem intézett, emellett nem adtam okot az elévülés nyugvására. Bejelentett lakóhelyemen (vagy tartózkodási helyemen) élek, itt a postai küldeményeket átveszem, az elmúlt időszakban lakóhelyet, tartózkodási helyet nem változtattam. Valamint jogosult követelése távközlési szolgáltatásból eredő, így a hivatkozott törvényhely alkalmazandó.

A követelés érvényesíthetőségének elévülése okán a jogosult bírósági kényszerrel követelését már nem érvényesítheti.

Mivel az elévülési kifogást csak kérésre kell figyelembe venni, így ez úton kérem a t. Bíróságot - hogy ellenkező bizonyításig - az elévülést figyelembe venni szíveskedjen és a megküldött fizetési meghagyás jogerősítését ne tegye meg.


Kérésemet megismételve maradok tisztelettel,



Kis Piroska

kötelezett

1000 Nyenyőháza, Nyúlbél utca 10.

2009. szept. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha februárig 'fizetgetett' nekik,akkor onnan számolják az esetleges elévülést.

Valószínű azért nem szóltak hozzád,mert fizettél. és mikor nem....szépen előszedtek...:(

2009. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!