Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ma meg lehet-e...

Szerintetek ma meg lehet-e élni egy átlagfizetésből (110-120. 000) Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szerintem meg. Amíg egy doboz cigi árából bőven jól lehet lakni addig igen.
2013. máj. 9. 21:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hat igen, en 170-es fizuval is luxuscikknek erzem a kocsit es BKV-vel jarok.
2013. máj. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek más az értékrendje...
2013. máj. 9. 22:44
 13/18 anonim válasza:
"Luxuscikk" a kocsi? Tényleg nagyon luxus amikor az ember másképp nem tud bejárni dolgozni. pl mert másik városban van vagy teszem azt tömegközlekedéssel szinte megközelíthetetlen. Dolgoztam már én is távolabb a lakhelyemtől. Megoldás volt a bicikli, de tekerj le minden nap télen, nyáron, hóban, fagyban 15-17 km-t mert nincs (időben) olyan tömegközlekedés amivel beérnél dolgozni. Hogy a kérdésre válaszoljak nagyon necces. Jelenleg spórolósra állítottam a kasszát. Csak a "muszáj" dolgokat számolva benzin elvisz havi 15-20ezret (munkába járás), diákhitel törlesztő (egyetem) havi 14ezer, tv+internet+telefon 12ezer, albérlet teszem azt 30-40ezer körül, rezsi (évszakfüggően) 20-30ezer, egyéb kiadások 5ezer. Összességében 96-116ezer Ft. Jah és még ennivalót nem is vásároltam. Fizu átlag 110ezer.
2013. máj. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
37%

Ma az autó egyáltalán nem luxus. annak akinek jogsija sincs, nyilván az.


Egy jobb doboz cigi árából mondjuk mai katalógus szerint veszek 2 csomag csirkecombot az 4db (spar) 1 embernek az 2 napi kaja és lehetne folytatni.


Persze ezek az életviteltől függnek. Autó cigi sokat elvisz, viszont ha egyik sem játszik akkor jobb a helyzet.


Ha valaki otthon él, 80-90 nettóból el lehet lenni, átlagos igényekkel. Jut is marad is alapon.

2013. máj. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
30%
Autó igen is luxus, nem az élet fenntartás feltétele. Lehet és több millióan élnek is nélküle.
2013. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Budapesten lehet luxus az autó. De mint az előttem lévő is írta, nem mindenki lakik olyan helyen, hogy megengedhesse magának azt a luxust, hogy ne legyen autója! De ezt a nagyvárosban élőknek elég nehéz megérteniük, mivel ők ilyen szempontból jobb helyzetben vannak.

A 110-120e Ft-os fizetés nagyon necces. Ha nem kell családot eltartani, akkor oké. De ha már gyerek is van, akkor nagyon össze kell húzni a nadrágszíjat.

2013. máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

7 es, a második 2hétben meg anyuék vásárolnak.

Luxus vagy sem, az autó ugyan anyibs kerül kilómétere mint a busznak-vonatnak, ráadásul ezek időhöz és helyhez kötöttek.

Érdemes egy kismotort beszerezni pl simson, vagy v.mi robogót, ezek tuti nem számítanak luxusnak a 2-3literes fogyasztásukkal.

6os voltam.

2013. máj. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Az én fizetésem négy órásban(8- órát rokkantságom okán nem is bírnék)ötvenkettőezer valamennyi - személyi kedvezmény mellett is 16 százalék SZJA, és ami a faterral közös számlára megy, az CSAK harminckilencezer valamennyi. Átlagfizetés alatti. ÉS faterom munkanélküli( a főnöke hülye volt, és kirúgta, aztán meg a céget szétszedték, és őt meg kora okán 50 valamennyi sehová nem veszik fel), anyám munkahelye meg problémás.
2015. máj. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!