Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elveszett utánvétes levelem...

Elveszett utánvétes levelem után mennyi kártérítés jár a postától? Utánvét 15ezer. Postaköltség 1700 Írásban dokumentálták 30napos határidőt igértek. Lejárt, a határidőt meghosszabbították. Nem kaptam értesítést. Mi ilyenkor az eljárás?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Be kell menni/fel kell hívni őket, hogy miért hosszabbították meg.

Alap esetben az utánvét összegét + a postaköltséget fogják visszaadni. Ha ennél nagyobb károd származott, akkor is max a feladási díj 15-szöröséig fizetnek.

2013. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Te a feladó vagy a címzett vagy?Mit dokumentáltak írásban:az elvesztés tényét vagy csak egy tudakozványt?
2013. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A feladó én vagyok.Írásban-bejelentő lapon elismerték,hogy átvették az utánvétes levelet,mert panaszt tettem.Jártam a

postán,személyesen érdeklődtem,akkor mondták,hogy a 30 nap

hosszabbítva.nem kérdeztem,a 30 nap munka vagy naptári nap.

Munkanap esetén is lejárt a határidő.Nem értem,mi ez a hercehurca,30 nap alatt nem tudták kivizsgálni...Nekem nagyon hiányzik a kasszámból az összeg..

2013. máj. 17. 08:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Alap esetben az utánvét összegét + a postaköltséget fogják visszaadni."


Tévedés!


Ebben az esetben egy átalánydíjat kapsz, ami a postaköltség tizenötszöröse, függetlenül az utánvét összegétől...

2013. máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor:


Ha bejelentő lapot adtál be és panaszt tettél, azt valóban 30 munkanap alatt bírálják el, és kb kitörölheted vele a ...-ed, arra nem fogsz kapni semmit, ugyanis azt Miskolcon a Központi Ügyfélszolgálati Iroda vizsgálja majd ki, akik nem a kártérítéssel fognak foglalkozni, csak a reklmációkkal és panaszkezeléssel.


Ha tudakozványt indítottál, annak is belföldi levél viszonylatában 30 munkanap a válaszadási kötelezettség, amire szokott kártérítés járni, ami nem más, mint a feladási díj 15-szöröse. Magyarul ha te feladtál egy mondjuk 1700 ft-os levelet, és a tudakozvány vizsgálata után kiderül, hogy ez elveszett, akkor kapsz 1700*15 ft kártérítést. Ezt a posták egymás közt rendezik le, végigvezetik a küldemény útját.

2013. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk,mit értesz azon hogy átvették a levelet?Ha csak a feladás tényét ismerték el akkor nem kapod meg az uv. összeget csak amit fentebb a kollegák részleteztek.Ha viszont a címzett vette át és ezt ismerte el a posta akkor egészen más a helyzet:nem a levél veszett el hanem az uv. lap (utalvány)-ebben az esetben jár az utánvétel teljes összege (a feladási díj nem)!!
2013. máj. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha a főnökassszony megvezetett a postán,a nagyfőnökhöz berontok és panaszt teszek.Ugyanis ő mondta, hogy a bejelentő lap és panasztétel a megoldás...

Nem hagyom magam ! Kérlek,aki

tudja konkrétan,mit tegyek ezek után, írja meg ! előre is

köszönöm !

2013. máj. 18. 01:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Én már leírtam:


# 5/7 Időpont tegnap 17:25 Privát üzenet Ez a te válaszod.


Tudakozványt kell benyújtani, ahhoz, hogy a leveled útját kivizsgálják, a panasztétel csak reklamációra jó, nem kártérítésre.

2013. máj. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat ! Szóval TUDAKOZVÁNYT kell indítanom. Ezt miért nem mondta a postán a főnökasszony,akinél érdeklődni lehetett az ügyben ?Soha az

életben nem akartam rosszat másnak,de ha az ügy továbbra is

alszik, panaszt teszek ellene.Annyit tanultam, hogy mindent

írásban kell kérni,pl. a főnökasszony válaszát is !Holnap

után írásban kérem tőle a választ....

2013. máj. 19. 09:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérhetsz tőle ilyen meg olyan papírt, de azzal az ég világon nem fogsz érni semmit, hidd el nekem. Hogy miért nem azt mondta, amit kellett volna, nos, te is tudhatod, hogy emberek vagyunk, tévedhet ő is. Nem védeni akarom, de azért hidd el, hogy most postavezetőnek lenni, nem egy leányálom, ők vannak a legjobban piszkálva, mind az emberek, mind a főnökség felé és szinte aprópénzért. Adj be egy tudakozványt a levél után, 30 napon belül kivizsgálják. Ha ekkor sem kapsz semmit (ami szerintem kizárt), akkor élj panasszal, reklamációval, de előtte teljesen felesleges.
2013. máj. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!