Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem kapok zsebpénzt de gyűjtök...

Nem kapok zsebpénzt de gyűjtök valamire, hogyan kérjek pénzt apukámtól?

Figyelt kérdés
Zsebpénzt nem akar adni:( Sokat segítek itthon, még a nővérem tányérjait is én szoktam elmosni, mert ő képtelen rá... Én nem járok bulizni, általában csak kajára kérek pénzt, meg apukám fizeti az állataim eltartását, de most gyűjtök valamire a hörcsögömnek, tudom hogy nem fog örülni, de kéne rá pénz. Ezt hogy mondjam el neki? Mindig ideges lesz emiatt, mert azt hiszi csak azért dolgozom hogy pénzt kapjak... Nem vagyunk szegények, jól tanulok, úgy gondolom megérdemelnék 3000Ft-ot. Mit mondjak hogy biztosan adjon? 14/L

2013. máj. 16. 22:25
 1/4 anonim válasza:
0%

Ha majd nem leszel elkényesztetett fruska akkor talán ad :D

Ne várd el tőle..dolgozz meg érte..-.-

2013. máj. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Há' mond meg neki, hogy kell neked olyan cucc, a hörinek, aggyon pézt, és te megad megveszed
2013. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig jó lenne, ha heti rendszerességgel kapnál zsebpénzt.. nem sokat, de így tudnál megtanulni a pénzzel bánni. Vesd fel, udvariasan kérve: Jó lenne, ha (mindig ugyanabban az időpontban) mondjuk hétfőn kapnál 700 Ft-ot (napi 100), zsebpénzt. Ez a tied, ebbe senki más nem szólhatna bele. És akkor kezdhetsz gyűjteni, gazdálkodni.
2013. máj. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát mond meg apukádnak, hogy a szándékaid tiszták, hiszen neked nem pénz kell, hanem a hörcsögnek kell a cucc aki családtag. Viszont a höri, ha akarna sem tudna pénzért dolgozni.


Nyilván apukádnak meg vannak az elvei, olyanok is amiket te most még nem tudsz vagy nem értesz. Egyszerűen nem akarja, hogy számító legyél vagy a pénz motiváljon és így szeretne nevelni. Azt szeretné, hogy amit teszel azt önzetlenül tegyed. Nos szeretnél valamit egy másik családtagnak önzetlenül, azért, hogy boldog legyen.

Bármi is legyen apukád nézőpontja, ne az ellen, hanem afelől közelíts. Most ezt csak azért írom le neked, mert neked tényleg nem csini szoknyára, meg nem tudom mire kell a pénz, hanem a hörinek valamire. Az a lényeg ne sértsd meg apukád elveit. De amúgy látod-látod, kommunikációval akarod rávenni, arra, hogy pénzt adjon. Nem is olyan alaptalanok a félelmei egy szülőnek ám ilyenkor. Azért tud, azt, hogy ha ez rossz is neked, hogy nem ad zsebpénzt, ő a te érdekeidet akarja szolgálni, csak ez ilyenkor nem egyértelmű.

2013. máj. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!