Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszakövetelhető egy ajándék...

Visszakövetelhető egy ajándék fülbevaló?

Figyelt kérdés
Én egy házban lakom egy idős bácsival, aki gyerekkorom óta ismer, mivel itt voltak a nagyszüleim gondnokok, egészen a halálukig és a szüleim is itt laktak jó pár évig, velem együtt, egészen a válásukig. Amikor is apukám maradt, mi anyuval mentünk. Kb.7 hónapja áthívott magához és adni akart egy arany fülbevalót, ajándékba, mert, hogy ő gyerekkorom óta ismer és milyen jóba volt a nagyszüleimmel, meg aput is hogy ismerte. Sajnos a fülbevalót elfogadtam. Most valamiért haragszik rám, talán mert nem járkáltam át hozzá olyan sűrűn, ahogy szerette volna, egy kicsit beszélgetni, mert ő unatkozik. Az ajándék feltétele ez nem volt, hogy nekem naponta, vagy bármikor is át kéne mennem, őt szórakoztatni. Most attól tartok, hogy bármikor vissza követelheti-e a fülbevalót? Mivel elég "öregecske" kinézetű volt és én sajnos elvesztettem a munkámat, egyedül nevelem a lányomat, sajnos eladtam. Vissza követelheti?
2013. máj. 17. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kéri, fizesd ki neki az árát.
2013. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben, az ajándékot addig lehet visszakövetelni, amíg megvan.

Egyébként is csak akkor kérhetné vissza, ha a saját létfenntartása miatt szorulna rá.


Ptk. 582. §

2013. máj. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Többször is mondta és mutatta is, hogy 160 000 Ft a nyugdíja.Egyedül él, gyermeke nincs.
2013. máj. 17. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!